Girgensonam “+1”, “Panthers” uzvar “Sabres” un garantē vietu play-off (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Latvijas izlases uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Bufalo “Sabres” ar rezultātu 3:5 (1:0, 0:3, 2:2) mājās piekāpās Floridas “Panthers” vienībai.

Girgensons šajā cīņā uz ledus pavadīja 13 minūtes un 47 sekundes, nemeta pa vārtiem, kā arī izpildīja divus spēka paņēmienus un laukumu pameta ar pozitīvu lietderības koeficientu “+1”.

Pirmā perioda 18. minūtē mača rezultātu atklāja pieredzējušais Bufalo “Sabres” uzbrucējs un Girgensona maiņas biedrs Kails Okposo.

Otro trešdaļu jaudīgi sāka “Panthers” komanda – septītajā minūtē rezultātu izlīdzināja Džonatans Iberdo, 16. minūtē  Antons Lundels vadībā izvirzīja Floridas klubu, bet 18. minūtē pārsvaru palielināja “Panthers” uzbrucējs Entonijs Duklērs.

Trešā perioda pirmajā minūtē Duklērs guva savus otros vārtus mačā, bet devītajā minūtē Džefs Skiners vairākumā deva “Sabres” atspēlēšanās cerības. Trešdaļas 11. minūtē Teidžs Tompsons vairākumā samazināja Floridas kluba pārsvaru līdz minimumam, bet Makenzijs Vīgars 19. perioda minūtē atjaunoja divu vārtu priekšrocību “Panthers”.

“Sabres” pēdējās minūtēs atspēlēties neizdevās un Floridas komanda svinēja kārtējo uzvaru. Šajā cīņā “Panthers” garantēja vietu izslēgšanas spēlēs, bet Džonatans Iberdo uzstādīja jaunu “Panthers” sezonā gūto punktu franšīzes rekordu. Ar 97 punktiem 69 spēlēs Iberdo ir trešais rezultatīvākais spēlētājs NHL.

Spensers Naits atvairīja 26 no 29 “Sabres” metieniem, bet Dastins Tokarskis tika galā ar 35 no 40 “Panthers” raidījumiem.

Zemgus Girgensons šosezon 44 spēlēs guvis desmit vārtus un atdevis sešas rezultatīvas piespēles.

Bufalo “Sabres” šajā sezonā 70 spēlēs nopelnījuši 61 punktu un atrodas 12. vietā Austrumu konferencē, bet Floridas “Panthers ” ar 102 punktiem 69 cīņās ir pirmajā vietā Austrumu konferencē.

Nākamais mačs Bufalo komandai naktī uz trešdienu, 6. aprīlī, kad plkst. 2:00 pēc Latvijas laika komanda viesos mērosies spēkiem ar Karolīnas “Hurricanes” komandu.

Bufalo “Sabres” – Floridas “Panthers” 3:5

Otavas “Senators” – Detroitas “Red Wings” 5:2

Ņūdžersijas “Devils” – Ņujorkas “Islanders” 3:4

Čikāgas “Blackhawks” – Arizonas “Coyotes” 2:3 (OT)

Ņujorkas “Rangers” – Filadelfijas “Flyers” 3:4 (SO)

Vankūveras “Canucks” – Vegasas “Golden Knights” 2:3 (OT)

Vašingtonas “Capitals” – Minesotas “Wild” 1:5

Anaheimas “Ducks” – Edmontonas “Oilers” 1:6