“Flyers” paraksta līgumu ar NHL vēsturē garāko vārtsargu

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Filadelfijas “Flyers” parakstījusi līgumu ar vārtsargu Ivanu Fedotovu.

Fedotovs noslēdza viena gada līgumu ar “Flyers” 2022. gadā, taču tika iesaukts Krievijas armijā, kas liedza viņam spēlēt 2022./23. gada sezonā.

Tas līgums tika pārnests uz 2023./24. gada sezonu, bet Fedotovs parakstīja divu gadu līgumu ar Krievijas komandu Maskavas CSKA Kontinentālajā hokeja līgā (KHL). Sakarā ar šo gadījumu, sākās starptautisks skandāls, kuram tika piesaistīta Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF). Starp līgām izveidota mutiska vienošanās, ka nedrīkst parakstīt hokejistus ar aktīviem līgumiem, taču KHL šo vienošanu pārkāpusi.

NHL komisāra vietnieks Bils Deilijs izteicās, ka KHL nebija tiesīga apstiprināt līgumu, jo tas tika pagarināts arī uz 2023./24. gada sezonu. Fedotova piedalīšanās oficiālā spēlē CSKA sastāvā nozīmē līguma pārkāpšanu ar “Flyers”. Deilijs atklāja, ka dienu pirms līguma parakstīšanas ar CSKA, NHL aizsūtīja KHL vadībai kontrakta pagarināšanas apstiprinājumu.

Pēc šīs situācijas IIHF diskvalificēja Fedotovu līdz šī gada beigām, kā arī aizliedza CSKA veikt spēlētāju pārejas līdz 2024. gada 11. augustam.

27 gadus vecais Fedotovs KHL šosezon aizvadīja 44 spēles, kurās atvairīja 91,4% metienu un ielaida vidēji 2,37 ripas spēlē. Play-off vārtsargs piecās cīņās tika galā ar 91,6% metienu, ielaižot 2,57 ripas.

Jāpiebilst, ka Fedotovs kļuvis par vēsturē augumā raženāko NHL vārtsargu. Pēc portāla “BarDown” pieejamās informācijas, Fedotova augums ir 6,8 pēdas jeb 203,2 centimetri.

Iepriekš garākie vārtsargi līgā bija Bens Bišops, Miko Koskinens un Mads Sogārds – 201 cm.

“Flyers” ar 82 punktiem 75 cīņās ieņem astoto pozīciju Austrumu konferencē.

 

Autors: Rems Ratņikovs Avots: Filadelfijas "Flyers"

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)