Dalīnam NHL rekords, Girgensonam piespēle “Sabres” uzvarā (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Latvijas izlases uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Bufalo “Sabres” ar rezultātu 6:3 (3:1, 1:1, 1:2) viesos pārspēja Kalgarī “Flames” vienību.

Zemgus Girgensons šajā mačā 13:21 minūtēs uz ledus nopelnīja rezultatīvu piespēli, pa vārtiem nemeta, bloķēja vienu pretinieku metienu, vienreiz atņēma pretiniekam ripu, uzvarēja 50% iemetienu un pameta laukumu ar pozitīvu lietderības koeficientu “+1”.

Pirmā perioda piektajā minūtē Endrū Mandžiapane atklāja mača rezultātu “Flames” labā, bet septītajā minūtē Dilans Kozenss panāca izlīdzinājumu.

Trešdaļas 11. minūtē Rasmuss Dalīns ar saviem ceturtajiem vārtiem četrās spēlēs izvirzīja vadībā “Sabres”, bet Keisijs Mitelstadts 14. minūtē dubultoja Bufalo kluba pārsvaru. Rasmuss Dalīns uzstādīja NHL rekordu, būdams pirmais aizsargs līgas vēsturē, kurš guvis četrus vārtus pirmajās četrās sezonas spēlēs.

Otrajā periodā Jakuba Markstrēma vietā “Flames” vārtos stājās Dans Vladārs, bet vien 46 sekundes vēlāk Alekss Taks guva ceturtos “Sabres” vārtus. Trevors Lūiss gan trīs sekundes pirms trešdaļas beigām spēja samazināt rezultāta starpību līdz divām ripām.

Trešā mača nogriežņa otrajā minūtē Ņikita Zadorovs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet Alekss Taks sestajā minūtē vairākumā atjaunoja “Sabres” divu vārtu priekšrocību. Perioda 19. minūtē Alekss Taks spēja iemest ripu arī tukšos “Flames” vārtos, gūstot Hat-trick. Šajā vārtu guvumā Girgensons arī nopelnīja piespēli.

Ēriks Komrijs atvairīja 40 no 43 “Flames” metieniem, bet Jakubs Markstrēms tika galā ar deviņiem no 12 “Sabres” raidījumiem pirms nomaiņas. Dans Vladārs atvairīja 17 no 19 atlikušajiem “Sabres” metieniem.

Zemgus Girgensons šosezon četros mačos guvis vienus vārtus un atdevis vienu piepsēli. “Sabres” šosezon četrās spēlēs izcīnījuši sešus punktus un atrodas septītajā vietā Austrumu konferencē.

Nākamā spēle “Sabres” paredzēta 23. oktobrī viesos plkst. 5:00 pēc Latvijas laika pret Vankūveras “Canucks.”