Bļugeram vārti un kautiņš ar Balinski, “Canucks” pirmā uzvara sezonā (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārās sezonas spēlē Latvijas izlases hokejistu Artūra Šilova un Teodora Bļugera pārstāvētā Vankūveras “Canucks” komanda ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0) viesos papildlaikā apspēlēja Uvja Balinska Floridas “Panthers” vienību.

Teodors Bļugers 12 minūtēs un 38 sekundēs guva vārtus, vienreiz meta pa pretinieku vārtiem, izpildīja trīs spēka paņēmienus, uzvarēja 45,5% iemetienu, nopelnīja piecas soda minūtes, kā arī no ledus nokāpa ar pozitīvu lietderības koeficientu “+1”.

Tikmēr Uvis Balinskis šajā spēlē trīs minūtēs un 53 sekundēs pa vārtiem nemeta, izpildīja vienu paņēmienu, nopelnīja piecas soda minūtes, kā arī pameta laukumu ar negatīvu lietderības koeficientu “-1”. Jāpiemin, ka Balinskis arī šo spēli pavadīja uzbrucēja pozīcijā.

Pirmā perioda 12. minūtē Teodors Bļugers izslidoja no aizvārtes un iestūma ripu vārtu stūrī – sākotnēji šķita, ka Sergejs Bobrovskis apstādināja ripu, taču pēc video atkārtojuma caurskates tika noskaidrots, ka ripa tomēr šķērsoja vārtu līniju.

Vien 11 sekundes pēc Bļugera vārtu guvuma gan Jespers Bokvists izlīdzināja rezultātu.

Otrās trešdaļas septītajā minūtē “Canucks” kapteinis Kvins Hjūzs vēlreiz deva pārsvaru Vankūveras klubam, taču minūti pirms perioda beigām Antons Lundels vairākumā panāca neizšķirtu rezultātu.

Jāpiemin, ka otrās trešdaļas vidū laukuma stūrī izraisījās asumi un abi latviešu spēlētāji devās aizstāvēt savus komandas biedrus, beigās Bļugeram un Balinskim izvicinot dūres.

Trešajā mača nogrieznī neviena no komandām vārtus neguva, bet papildlaika trešajā minūtē Džei Tī Millers izrāva “Canucks” pirmo uzvaru sezonā.

Artūrs Šilovs šajā spēlē atradās rezervē. Kevins Lankinens atvairīja 26 no 28 “Panthers” metieniem, bet Sergejs Bobrovskis tika galā ar 30 no 33 “Canucks” raidījumiem.

Balinskis šosezon sešās spēlēs guvis vienu rezultatīvu piespēli, bet Bļugers četros mačos ticis pie diviem vārtiem.

Šilovs divās cīņās apstādinājis 83,0% pretinieku metienu un vidēji spēlē ielaidis 4,50 ripas.

“Panthers” ar septiņiem punktiem sešās spēlēs atrodas trešajā vietā Austrumu konferencē, bet “Canucks” ar četriem punktiem četros mačos ieņem 12. pozīciju Rietumu konferencē.

Nākamo spēli Balinska klubs aizvadīs 20. oktobrī mājās plkst. 1:00 pēc Latvijas laika pret Vegasas “Golden Knights”.

Tikmēr Šilova un Bļugera vienība sezonu turpinās 20. oktobrī plkst. 2:00 pēc Latvijas laika izbraukumā pret Filadelfijas “Flyers”.