Bļugera tētis: Viņš jau no bērnības bija maksimālists

Latvijas hokeja izlases uzbrucēja Teodora Bļugera vecāki Jana Bļugere un Valentīns Bļugers intervijā ar “Sporta Studija” atklāja savas domas par dēla izcīnīto Stenlija kausu.

“Līdz galam to grūti saprast. Visiem ir cerības, visiem vecākiem un jaunajiem hokejistiem tas ir sapnis, bet vai tas ir reāls sapnis – grūti pateikt. Tas, ka viņš ir tikai otrais Latvijas hokejists, kuram tas ir izdevies, liecina par to, ka tas droši vien nav tik viegli. Runāju ar amerikāņu draugiem kolēģiem par interviju ar Floridas “Panthers” treneri Polu Morīsu, kur viņš atklāja hokejistu traumas. Puse komandas bija salauzta, pie tam nevis skrāpējumi, bet lauztas ripas, pleci, potītes, pirksti, bet viņi tāpat spēlēja. Tā bija kauja līdz nāvei,” sprieda Valentīns Bļugers.

“Pitsburgā bija brīži, kad vajadzēja viņu atbalstīt. Tagad beidzot viņš saprot savu ieguldījumu. Visi sūtīja ierakstus no ASV. Parasti viņš man pats zvana pēc spēlēm, bet šoreiz ne. Pēc translācijas beigām tikai gaidījām, kad piezvanīs. Viņš zvanīja vēlāk, jau kopā ar sievu. Mēs esam lepni. Jau sākot no pieciem rītā sākās zvani un ziņas no citiem, jutos tā, it kā pats būtu uzvarējis,” pavēstīja Bļugera tētis.

“Viņam bija 12 gadu, brālim Robertam bija astoņi gadi. Ciemojāmies pie Valentīna māsas Ņujorkā. Bijām NHL veikalā un mazos ķiparus tas pievilināja kā magnēts. Pirkām cepures, kreklus un starp visām lietām bija arī Stenlija kausa suvenīri, rotaļlietas. Roberts uzreiz to paķēra rokā un skraidīja pa veikalu, fotogrāfējās. Jautāju, vai Teodors sev tādu vēlas un viņš teica, ka nedrīkst, jo citādi nekad neizcīnīs kausu. Es teicu, ka tā ir rotaļlieta, bet viņš vienalga uzskatīja, ka tradīcijas jāievēro – tas viss 12 gadu vecumā,” stāstīja Bļugera mamma Jana.

“Viņš jau no bērnības bija maksimālists un drausmīgi strādāja. Ja viņam pateiksi, ka jāpievelkas 20 reizes, viņš pievilksies 25. Ja jāuztaisa divas sērijas, viņš uztaisīt trīs. Ja jābrauc sešos no rīta, viņš tā arī darīs,” atklāja Valentīns.

“Viņš šobrīd nedomā par kausa vešanu uz Rīgu, bet jau domā par to, ka jūlija vidū jāatsāk trenēties jaunajai sezonai. Nav kā šeit, kad ved uz nometnēm. Vecmāte viņam ir liels cilvēks, kausu pa priekšu vedīsim mājās. Runāsim ar kolēģiem federācijā, lai fani iegūtu iespēju redzētu kausu. Gredzens būs jāliek kaut kur seifā,” ar smaidu sacīja Bļugera tēvs.

Iepriekš “Hokejazinas.com” vēstīja, ka Teodora Bļugera pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Vegasas “Golden Knights” Stenlija kausa fināla piektajā spēlē ar rezultātu 9:3 pārspēja Floridas “Panthers” vienību un kļuva par NHL čempioniem.

Regulārajā sezonā Bļugers 63 spēlēs guva četrus vārtus un atdeva 12 rezultatīvas piespēles, bet sešās Play-off cīņās hokejistam viens precīzs metiens un viena piespēle.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: Sporta Studija

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)