Balinska pārstāvētā Floridas “Panthers” iztur spiedienu un izcīna Stenlija kausu (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa finālsērijas septītajā spēlē Floridas “Panthers” komanda mājās ar rezultātu 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) apspēlēja Edmontonas “Oilers” vienību un izcīnīja Stenlija kausu.

Latvijas izlases aizsargs Uvis Balinskis šajā mačā netika iekļauts “Panthers” sastāvā. Balinskis šajās izslēgšanas spēlēs nedevās laukumā.

Pirmā perioda piektajā minūtē “Panthers” uzbrucējs Kārters Verheigī pielika nūju Evana Rodrigesa metienam un atklāja spēles rezultātu.

Septītajā minūtē “Oilers” uzbrucējs Matiass Janmarks izlauzās vienatnē pret Sergeju Bobrovski un panāca izlīdzinājumu.

Otrās trešdaļas 16. minūtē Sems Reinhārts pretuzbrukumā vēlreiz izvirzīja vadībā Floridas klubu un ar to arī pietika uzvarai – atlikušo spēles daļu “Panthers” pavadīja sakļāvušies pie vārtiem, bloķējot metienus un pašaizliedzīgi spēlējot aizsardzībā.

Lai gan “Oilers” turpināja uzbrukt līdz pat pēdējām sekundēm, izlīdzināt rezultātu neizdevās.

Sergejs Bobrovskis atvairīja 23 no 24 “Oilers” metieniem, bet Stjūarts Skiners tika galā ar 19 no 21 “Panthers” raidījuma.

“Panthers” izcīnījuši uzvaru Stenlija kausa finālā ar rezultātu 4-3. Pēc pirmajām trim spēlēm klubs atradās vadībā ar rezultātu 3-0.

Floridas “Panthers” šis bija otrais Stenlija kausa fināls pēc kārtas un trešais kluba pastāvēšanas vēsturē. Šī ir pirmā reize, kad klubs izcīnījis Stenlija kausu.

Pagājušogad “Panthers” ar 1-4 finālā piekāpās Teodora Bļugera Vegasas “Golden Knights”.

Balinskis kļuvis par trešo latvieti, kurš spējis celt virs galvas prestižāko hokeja trofeju pasaulē – pirms viņa to 1996. gadā paveica Kolorado “Avalanche” ar Sandi Ozoliņu, bet pagājušogad par čempionu kļuva Teodors Bļugers un Vegasas “Golden Knights”.