Merzļikina komandas treneris vēl pirms treniņnometnes sākuma atkāpies no amata

Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētās Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas “Blue Jackets” jaunais galvenais treneris Maiks Bebkoks jau atkāpies no amata, vēsta klubs.

Bebkoka vietā stājies līdzšinējais trenera asistents Paskāls Vincents.

Paziņojumā speciālists izteicās, ka viņa atrašanās uz trenera soliņa pārāk daudz novērstu uzmanību un labākais solis organizācijas stabilitātei būtu viņa atkāpšanās no amata.

Iepriekš “Hokejazinas.com” vēstīja, ka Bebkoks, iespējams, prasījis “Blue Jackets” kapteiņa Būna Dženera un citu hokejistu mobilos telefonus, lai varētu pārskatīt viņu fotoattēlus un uzzināt “kādi viņi ir ikdienā”, ko pēc tam televizorā rādījis citiem komandas biedriem.

“Blue Jackets” izplatītajā paziņojumā Bebkoks un Dženers noliedza šīs apsūdzības, sakot, ka Bebkoks vienkārši palūdzis spēlētājiem parādīt, ko viņi darījuši atvaļinājumos un tā nav bijusi spiesta lieta.

Stāsts gan nebeidzās ar šo paziņojumu, jo gadījumu izmeklēja NHL spēlētāju asociācija (NHLPA). Asociācijas direktors Mārtijs Volšs kopā ar asistentu Ronu Heinsiju veica pārrunas ar vairākiem jaunajiem spēlētājiem un dažādi avoti vēstīja, ka tajās bija jūtama spriedze.

Bebkoks kļuva par “Blue Jackets” galveno treneri vien 1. jūlijā. Speciālists pie komandas stūres neaizvadīja nevienu spēli. Kluba treniņnometnes sākums ir paredzēts 20. septembrī.

Trenera karjerā Bebkoks vadījis Toronto “Maple Leafs”, Detroitas “Red Wings” un Anaheimas “Mighty Ducks” vienības. Pieredzējušais speciālists 2008. gadā ar “Red Wings” izcīnīja Stenlija kausu.

Tāpat, 2009. gadā treneris ar Detroitas klubu iekļuva Stenlija kausa finālā, bet 2003. gadā Bebkoks to pašu izdarīja ar Anaheimas “Mighty Ducks”. Vērts pieminēt, ka “Mighty Ducks” komandu togad pārstāvēja arī Latvijas aizsargs Sandis Ozoliņš.

2010. un 2014. gada olimpiskajās spēlēs Bebkoks vadīja Kanādas izlasi, kas abos turnīros nopelnīja zelta medaļas. Speciālists arī trenēja zelta godalgas izcīnījušo Kanādas valstsvienību 2004. gada pasaules čempionātā.

Bebkoks ir vienīgais treneris, kurš atrodas tā saucamajā “Triple Gold Club”, jo izcīnījis gan Stenlija kausu, gan zelta medaļas olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātā.

“Blue Jackets” aizvadītajā sezonā 82 spēlēs nopelnīja 59 punktus un ierindojās priekšpēdējā, 31. pozīcijā NHL.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: Kolumbusas "Blue Jackets"

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)