Latviešu pārstāvētā ”Valk 494” izcīna Igaunijas čempionāta sudraba godalgas

Igaunijas “Unibet” hokeja līgā zaudējumu izšķirošajā finālsērijas spēlē šodien piedzīvoja vairāku Latvijas hokejistu pārstāvētā Tartu “Valk 494”, kas viesos ar 1:7 (1:0, 0:2, 0:5) piekāpās Narvas ”PSK”  un sērijā līdz trīs uzvarām atzina pretinieku pārākumu ar 2-3.

Tartu kluba sastāvā laukumā devās četri Latvijas hokejisti – aizsargi Didzis Jansons un Mārtiņš Jakovļevs, kā arī uzbrucēji Kaspars Saulietis un Miks Lipsbergs.

“Valk 494” pirmās trešdaļas pēdējā minūtē atklāja mača rezultātu, bet turpinājumā mājinieki guva septiņus bezatbildes vārtus. Uzvarētāju sastāvā ar Hat-trick izcēlās Maksims Berežonovs.

Jakovļevs un Saulietis mača protokolā atzīmējās ar divām soda minūtēm.

Lipsbergs regulārajā sezonā 15 spēlēs sakrāja 44 (20+24) punktus, Saulietis 16 mačos nopelnīja 30 (17+13) punktus, bet Jansons 11 spēlēs atzīmējās ar 12 rezultatīvām piespēlēm. Savukārt Jakovļevs, kurš komandai pievienojās pēc Jaunā gada, regulārajā čempionātā tika pie diviem (0+2) punktiem.

Arī Play-off rezultatīvākais no latviešiem bija Lipsbergs, kurš savāca deviņus (2+7) punktus. Astoņus (5+3) punktus sakrāja Saulietis, četrus (0+4) punktus nopelnīja Jansons, bet Jakovļevs tika pie trīs (0+3) punktiem.

Atgādināsim, ka iepriekšējā sezonā Tartu klubs izcīnīja bronzas medaļas.