Latvijas hokejisti izcīna bronzas godalgas Igaunijas čempionātā

Igaunijas “Coolbet” hokeja līgā sestdien tika aizvadīta spēle par trešo vietu. Bronzas godalgas izcīnīja Latvijas hokejistu plaši pārstāvētā Tartu ”Valk 494”, kas mačā par trešo vietu savā laukumā ar 8:3 (3:1, 3:2, 2:0) sagrāva Narvas PSK hokejistus.

Mājinieki 13. minūtē atklāja mača rezultātu, bet pirmā perioda turpinājumā vēl divas reizes iekaroja pretinieku cietoksni un pēc nospēlētām 20 minūtēm atradās vadībā ar 3:1.

Tartu ”Valk 494” arī otrajā trešdaļa guva trīs vārtus un vēl vairāk nostiprināja savu pārsvaru pirms pēdējā mača nogriežņa – 6:3. Noslēdzošajā trešdaļā mājinieki pārspēja pretinieku vārtsargu vēl divas reizes un svinēja pārliecinošu panākumu ar 8:3.

Uzvarētāju sastāvā ar diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās kādreizējais Latvijas izlases uzbrucējs Aleksejs Širokovs. Tāpat pie punktiem bronzas mačā tika vēl divi Latvijas hokejisti – uzbrucējs Ņikita Zantmans (0+2) un aizsargs Aleksejs Popovs (0+1)

Tartu ”Valk 494” komandas vārtus sargāja Latvijas izlases bijušais vārtsargs Ervīns Muštukovs, kurš atvairīja 27 no 30 (90%) pretinieku izdarītajiem metieniem. Pieredzējušais Muštukovs divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām tika nomainīts.

Bronzas medaļas izcīnījušā Igaunijas kluba sastāvā šosezon laukumā devās vēl daudzi Latvijas hokejisti – vārtsargs Antons Naumovs, aizsargi Jānis Brakšs, Andrejs Kostjuks, Maksims Širokovs un Māris Jass, kā arī uzbrucējs Ralfs Vjaters.

Igaunijas “Coolbet” hokeja līgas finālā Latvijas klubs ”Kurbads” tiksies ar Tallinas “Panter”. Pirmās spēles cīņā par čempionu titulu paredzētas 1. un 2. aprīlī. Čempione tiks noskaidrota sērijā līdz trijām uzvarām.

Autors: Rainers Rogs Avots: Coolbet hokeja līga