Jaks rezultatīvi atgriežas, Bukartam vārti pret vienu no līderiem

Šovakar Čehijas Ekstralīgās laukumā devās pieci Latvijas hokejisti.

Jāņa Jaka un Kristapa Zīles pārstāvētā Litvīnovas “Verva” mājās ar rezultātu 6:3 (4:2, 1:0, 1:1) apspēlēja Liberecas “Bili Tygri”.

Jaks 19 minūtēs un divās sekundēs atdeva rezultatīvu piespēli, divreiz meta pa vārtiem un pabeidza maču ar negatīvu lietderības koeficientu “-1”. Zīle sev atvēlētajās 19:31 minūtēs bloķēja divus metienus un sakrāja negatīvu lietderību “-1”. Abi latvieši sastādīja otro aizsargu pāri.

Šosezon Zīle 29 spēlēs nopelnījis piecus punktus (1+4), bet Jaks 21 mačā ticis pie 11 (3+7) punktiem.

Jaks nespēlēja kopš novembra beigām gūtā savainojuma dēļ.

“Verva” ar 50 punktiem pēc 29 spēlēm ieņem 4. vietu. Nākamo maču abu Latvijas aizsargu komanda aizvadīs 28. decembrī pret Ralfa Freiberga Hradeckrāloves “Mountfield”.

Citā mačā Roberta Bukarta pārstāvētā Vitkovices “Ridera” komanda viesos ar 4:2 (2:1, 1:1, 1:0) pārspēja Tršinecas “Ocelari”.

Bukarts atzīmējās ar vārtu guvumu, pirmā perioda 18. minūtē panākot 2:1. Nospēlētajās 12:47 minūtēs uzbrucējs divreiz meta pa vārtiem.

Bukarts šosezon 25 Čehijas Ekstralīgas mačos guvis septiņus vārtus un atdevis trīs rezultatīvas piespēles, bet deviņās Čempionu līgas cīņās hokejists izcēlies ar diviem precīziem metieniem un četrām piespēlēm.

“Ridera” ar 32 punktiem 27 cīņās ierindojas 12. pozīcijā Ekstralīgā. Nākamais mačs Bukarta klubam paredzēts 30. decembrī pret Česke Budejovice “Motor”.

Savukārt, uzbrucēja Eduarda Tralmaka pārstāvētā Kladno “Rytiri” komanda izbraukumā ar rezultātu 3:5 (0:1, 0:3, 3:1) atzina Prāgas “Sparta” parākumu.

Tralmaks nedaudz vairāk kā 17 minūtēs pa reizei veica un bloķēja metienus, kā arī uzvarēja četros no sešiem iemetieniem.

Uzbrucējs šosezon 27 cīņās ticis pie 19 (11+8) punktiem.

“Rytiri” ar 24 punktiem 27 mačos ierindojas priekšpēdējā, 13. vietā līgā. Nākamā spēle Tralmaka klubam paredzēta 28. decembrī pret Liberecas “Bili Tygri”.

Visbeidzot, Ralfa Freiberga Hradeckrāloves “Mountfield” piekāpās Česke Budejovice “Motor” ar 2:4 (0:0, 2:3, 0:1).

Freibergs 16:41 minūtēs saņēma divas soda minūtes.

Šosezon 29 spēlēs Freibergs guvis vienus vārtus un atdevis četras rezultatīvas piespēles.

“Mountfield” ar 46 punktiem 29 cīņās ierindojas sestajā vietā. Nākamais mačs Hradeckrāloves vienībai paredzēts 28. decembrī pret Jāņa Jaka un Kristapa Zīles Litvīnovas “Verva”.