Dzierkalam liels spēles laiks, ”AIK” izrauj uzvaru un iekļūst SHL pusfinālā

Zviedrijas hokeja līgas (SHL) pusfinālā šovakar iekļuva Latvijas uzbrucēja Mārtiņa Dzierkala pārstāvētā Šellefteo “AIK”, kas ceturtajā ceturtdaļfināla spēlē viesos ar 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) apspēlēja “Linkoping HC” un triumfēja sērijā ar 4-0.

Mača rezultāts tika atklāts vien 55. minūtē, kad Andreass Jonsons no vārtu priekšas pārspēja “Linkoping HC” ripu ķērāju Jesperu Mirenbergu.

Pēc nonākšanas iedzinējos mājinieki ķērās pie pēdējā cerību salmiņa un nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr tas nedeva cerēto rezultātu. Nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Arvīds Lundbergs raidīja ripu tukšajā “Linkoping HC” cietoksnī un panāca uz tablo 2:0.

Dzierkals šovakar laukumā pavadīja 16 minūtes un divas sekundes, kuru laikā atzīmējās ar neitrālu lietderības koeficientu.

Uzbrucējs 45 regulārās sezonas spēlēs izcēlās ar diviem precīziem metieniem un vienu rezultatīvu piespēli, bet četros Play-off mačos ticis pie viena (0+1) punkta. Dzierkals atzīmējās ar rezultatīvu piespēli sērijas trešajā spēlē.

Pusfinālā “AIK” tiksies ar “Leksands IF” un “Frolunda HC” ceturtdaļfināla pāra uzvarētāju. Šobrīd šajā sērijā rezultāts ir neizšķirts (2-2).

Tikmēr otrā pusfināla pārī Latvijas uzbrucēja Rodrigo Ābola pārstāvētā “Rogle” krustos nūjas ar iepriekšējās sezonas SHL čempioni Vekšes “Lakers”.