Cibuļskis daudz noraidās, 17 gadus vecais vārtsargs Birkāns piedzīvo debiju Dānijas līgā

Šovakar Dānijas hokeja līgā (Metal Ligaen) spēles aizvadīja pieci Latvijas hokejisti.

Oskara Cibuļska un Andra Džeriņa pārstāvētā Herningas “Blue Fox” viesos ar rezultātu 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) pārspēja Fredrikshāvnas “White Hawks”.

Cibuļskis sakrāja sešas soda minūtes, saņemot pa divu minūšu noraidījumam katrā no periodiem. Džeriņš vienreiz meta pa vārtiem un saņēma divas soda minūtes.

Cibuļskis šosezon 22 spēlēs nopelnījis vienu vārtu guvumu un septiņas rezultatīvas piespēles, bet Džeriņš 15 cīņās izcēlies ar diviem vārtiem un četrām piespēlēm.

“Blue Fox” ar 24 spēlēs nopelnītu 51 punktu atrodas pirmajā vietā Dānijas līgā. Cibuļska un Džeriņa klubam nākamā spēle paredzēta 3. decembrī pret Ņikitas Ahtonova Rodovres “Mighty Bulls”.

Citā mačā Gunāra Skvorcova un Harija Branta Odenses “Bulldogs” mājās cieta sagrāvi pret Runstedas “Seier Capitals” ar rezultātu 0:4 (0:3, 0:0, 0:1).

Brants veica četrus metienus pa pretinieku vārtiem. Skvorcovs trīsreiz apdraudēja pretinieku vārtus.

Šim mačam kā rezerves vārtsargs “Bulldogs” tika pieteikts 17 gadus vecais latvietis Dilans Birkāns. Viņš kāpa laukumā minūti un deviņas sekundes līdz finālsirēnai. Latvijas U-18 izlases vārtsargam Birkānam tā kļuva par debiju Dānijas hokeja līgā.

Šosezon Skvorcovs 23 spēlēs guvis deviņus vārtus un atdevis četras rezultatīvas piespēles, bet Brants 20 cīņās ticis pie četriem precīziem metieniem un četrām rezultatīvām piespēlēm.

“Bulldogs” ar 36 punktiem 23 spēlēs atrodas ceturtajā vietā Dānijas hokeja līgā. Nākamā cīņa latviešu klubam paredzēta 8. decembrī pret “Sonderyske Ishockey”.

Savukārt, aizsarga Artūra Salijas pārstāvētā Esbjergas “Energy” viesos ar 3:6 (1:2, 0:4, 2:0) zaudēja Ālborgas “Pirates”.

Salija veica vienu metienu pa vārtiem.

Šosezon 21 spēlē Latvijas aizsargs ticis pie viena vārtu guvuma un divām rezultatīvām piespēlēm.

“Energy” ar 34 punktiem 24 cīņās ierindojas sestajā vietā līgā. Salijas vienībai nākamais mačs paredzēts 8. decembrī pret Ņikitas Ahtonova Rodovres “Mighty Bulls”.

Visbeidzot, Ņikitas Ahtonova pārstāvētā Rodovres “Mighty Bulls” viesos piekāpās Herlevas “Eagles” ar 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:1) papildlaikā.

Ahtonovs tika pieteikts ceturtajā virknējumā.

Uzbrucējs 23 spēlēs atdevis vienu rezultatīvu piespēli.

“Mighty Bulls” ieņem priekšpēdējo, 8. vietu ar izcīnītiem 24 punktiem 25 spēlēs. Nākamo maču Ahtonova komanda aizvadīs 3. decembrī pret Oskara Cibuļska un Andra Džeriņa pārstāvēto Herningas “Blue Fox”.