Freibergam vārti Čehijā, Balinskim divi punkti

Latvijas izlases aizsargs Ralfs Freibergs piektdien izcēlās ar gūtiem vārtiem Čehijas Ekstralīgā, bet aizsargs Uvis Balinskis atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm.

Jāņa Jaka un Ralfa Freiberga pārstāvētā Litvīnovas “Verva”, spēlējot bez cita latviešu aizsarga Kristapa Zīles, viesos pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 (1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 1:0) apspēlēja līgas līderi Pardubices “Dynamo”.

Pieredzējušais Freibergs 77. sekundē atklāja mača rezultātu. Latviešu aizsargam tas bija tikai otrais vārtu guvums sezonā. Šosezon viņa kontā 42 spēlēs ir 13 (2+11) punkti.

Freibergs 18 minūšu un 29 sekunžu laikā atzīmējās ar vienu izpildītu metienu, trīs bloķētām ripām, četrām soda minūtēm un pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Savukārt Jaks nospēlēja 21 minūti un 35 sekundes, nopelnot divas soda minūtes un laukumu atstājot ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Aizsarga Uvja Balinska divas rezultatīvās piespēles palīdzēja Liberecas “Bili Tygri”, spēlējot izbraukumā, papildlaikā ar 4:3 (1:0, 2:1, 0:2, 1:0) pārspēt Karlovi Vari “Energie”.

Latvijas izlases aizsargs kļuva par vienu no mača galvenajiem varoņiem. Balinskis 38. minūtē, spēlējot skaitliskajā vairākumā, asistēja komandas trešajā vārtu guvumā un palīdzēja “Bili Tygri” tobrīd panākt 3:1. Savukārt 64. minūtē latviešu aizsargs atzīmējās ar rezultatīvu piespēli komandas uzvaras vārtu guvumā.

Balinskis uz ledus pavadīja 22 minūtes un 17 sekundes, izdarot divus metienus pa pretinieku vārtiem, bloķējot trīs sāncenšu metienus un maču pabeidzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Latvijas izlases aizsargs šosezon 49 spēlēs ir sakrājis 35 (11+24) punktus.

Līgas pastarīšu duelī aizsarga Kristofera Binduļa un uzbrucēja Mārtiņa Dzierkala pārstāvētā Česke Budejovices “Motor” savā laukumā ar 5:2 (0:0, 4:1, 1:1) uzveica aizsargu Kristapa Sotnieka un Oskara Cibuļska pārstāvēto Kladno “Rytiri”.

Abām komandām šī spēle bija ļoti svarīga, lai izvairītos no pēdējās vietas regulārajā sezonā un pārspēlēm par vietas saglabāšanu Čehijas Ekstralīgā. Kladno pēc šīs neveiksmes zaudēja izredzes pakāpties augstāk par pēdējo vietu.

Bindulis nospēlēja 19 minūtes un 49 sekundes, kuru laikā atzīmējās ar vienu bloķētu metienu, vienu spēka paņēmienu un negatīvu lietderības koeficientu -1.

Tikmēr Dzierkals 17 minūšu un 13 sekunžu laikā izpildīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, nopelnīja divas soda minūtes un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Sotnieks laukumā pavadītajās 20 minūtēs un 36 sekundēs tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Tikmēr Cibuļskis 17 minūšu un 45 sekunžu laikā atzīmējās ar vienu bloķētu metienu un neitrālu lietderību.

Uzbrucēja Roberta Bukarta pārstāvētā Vitkovices “Ridera” mājās ar 5:2 (0:1, 1:1, 4:0) apspēlēja Brno “Kometa”.

Bukarts laukumā pavadīja 23 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā izpildīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu metienu un ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Tāpat panākumu svinēja arī uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētā “Mlada Boleslav”, kas savā laukumā ar 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) pieveica Pilzenes “Škoda”.

Bičevskis 15 minūšu un 33 sekunžu laikā četras reizes apdraudēja sāncenšu cietokšņa drošību, uzvarēja sešos no 19 (32%) iemetieniem un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1.

Savukārt Triņecas ”Ocelari”, spēlējot bez aizsarga Kārļa Čukstes, izbraukumā ar 5:0 (3:0, 0:0, 2:0) sagrāva “Olomouc”.

Autors: Rainers Rogs Avots: Čehijas Ekstralīga