Balcers par Cīrihi: Ģērbtuves labākas nekā dažviet NHL

Latvijas hokeja izlases un Šveices hokeja līgas (NL) komandas Cīrihes “Lions” uzbrucējs Rūdolfs Balcers intervijā ar “Sporta Studija” runāja par hokeju Šveicē un iemesliem, kāpēc viņš nepalika NHL.

“Tas bija mans mērķis vasarā, bet sanāca tā, ka nebija reālu piedāvājumu un labas opcijas. Bija plāns B, kaut kāda Eiropa. Vasara gāja, piedāvājumu nebija un uzradās Šveices variants. Varbūt tas tajā brīdī vienkārši bija labākais iespējamais variants, es negribēju nebraukt atpakaļ, bet tāda bija situācija un tā sanāca. Tāpēc ir jāstrādā un jāmēģina kaut kādā veidā tikt atpakaļ,” Balcers stāstīja par iemesliem, kāpēc viņš nepalika NHL.

“Īsti nekādu piedāvājumu no NHL nebija. Katru gadu esmu gaidījis un gaidījis, tās vasaras velkas, un tas nav patīkami – līdz pēdējam nezināt, kur tu būsi. Es domāju, ka pēc tās sezonas, kas man bija, varbūt tajā brīdī gribējās zināt, kur es būšu. Tāpēc arī nedaudz ātrāk pieņēmu to lēmumu,” uzskatīja hokejists.

“Es gribēju atgūt to hokeja garšu, vairāk spēlēt savu hokeju, kas man neizdevās Amerikā. Šveicē hokejs ir ātrs un tehnisks, nav viegla līga. Katra spēle paliek arvien grūtāka un vieglu pretinieku nav.

Vienīgā atšķirība – Šveicē ir lielāks ledus. Man tas netraucē, esmu labā kondīcijā un man slidot patīk. Sākums sezonai bija labs, bet pēdējās spēlēs nedaudz kaut kas pierimies. Jāatrod to spēles garšu, kas bija sākumā,” uzbrucējs izklāstīja hokeja līmeni Šveicē.

“Ļoti profesionāli. Braucot uz šejieni, es nezināju, ko sagaidīt. Biju runājis ar [Hariju Vītoliņu], viņš man visu izstāstīja un pirmie iespaidi bija ļoti pārsteidzoši. Jauna halle uzbūvēta, telpas lielas un pilnīgi jaunas. Ģērbtuves labākas, nekā dažviet NHL,” sprieda Balcers.

“Varbūt spēles nav tik bieži, bet tad ir vairāk tā gribēšana. It kā trenējies pāris dienas nedēļā un tad nevari sagaidīt, kad atkal būs spēle. Ķermenim tas ir labāk. 82 spēļu kalendārs tomēr ir smags. Varbūt gan gribētos nedaudz vairāk, novembrī un decembrī būs pauzes, diezgan daudz spēļu nebūs. Kā ir, tā ir, bet Eiropā viss notiek nedaudz savādāk,” domāja hokejists.

“Divcīņas mums [ar Rihardu Bukartu] nesanāca, bet prieks, ka viņš kaut ko atrada. Viņš ilgi bija bez hokeja. Prieks redzēt pazīstamu seju, cerams, ka labi tur aizies un pagarinās līgumu – būs forši uzspēlēt pret vēl vienu latvieti. Līmenis ir ļoti augsts, nav nekāda pastaiga pa parku. Nevari vienkārši iziet un apslidot visus,” Balcers atklāja savu viedokli par RIharda Bukarta pāreju uz NL komandu “EHC Biel-Bienne”.

Šosezon 26 gadus vecais uzbrucējs 17 spēlēs guvis astoņus vārtus un atdevis sešas rezultatīvas piespēles.

“Lions” ar 36 punktiem 17 cīņās ierindojas otrajā vietā Šveices hokeja līgā.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: Sporta Studija

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)