Latviešu pārstāvētā “Saryarka” izcīna Kazahstānas titulu

Karagandas “Saryarka” kļuvusi par Kazahstānas hokeja līgas čempioni.

“Saryarka” izšķirošajā septītajā mačā ar 5:2 (1:0, 2:2, 2:0) pārspēja Kekšetau “Arlan”.

“Saryarka” galvenais treneris ir Pēteris Skudra, viņa vadībā spēlē trīs Latvijas hokejisti – aizsargs Edgars Siksna (komandas kapteinis), uzbrucēji Daņila Larionovs un Deniss Fjodorovs.

Fjodorovs 15. minūtē pēc Larionova piespēles atklāja mača rezultātu. Otrā perioda sākumā, Fjodorovs rezultatīvi asistēja Sajanam Danijāram realizēt vairākumu. Pēcāk “Arlan” divus vārtus atguva, taču “Saryarka” atbildēja ar trim vārtiem.

Larionovs vienu reizi atstāja komandu mazākumā, saņemot divu minūšu sodu.

Šosezon Fjodorovs 40 regulārā čempionāta mačos sakrāja 17 (6+11) punktus, taču play-off  16 mačos guva piecus vārtus un divreiz rezultatīvi asistēja. Larionovs atzīmējās ar 20 (7+13) punktiem 33 regulārā turnīra dueļos, savukārt, izslēgšanas spēlēs guva trīs vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles sešos mačos. Vispieredzējušākais no visiem, Siksna, 46 spēlēs guva deviņus vārtus un 38 reizes rezultatīvi asistēja 46 spēlēs, 17 play-off mačos pievienojot arhīvam divus vārtus un  12 piespēles. Šī kļuva par Siksnas rezultatīvāko sezonu karjerā.

Skudra kļuva par “Saryarka” galveno treneri janvāra vidū, nomainot citu latvieti Leonīdu Tambijevu.