”Zemgale/LLU” sakauj ”Mogo/LSPA” un otro gadu pēc kārtas triumfē OHL

Optibet hokeja līgā (OHL) šovakar tika noskaidrota šīs sezonas čempione. Otro gadu pēc kārtas titulu izcīnīja Arta Ābola vadītā ”Zemgale/LLU”, kas finālsērijas piektajā mačā izbraukumā ar 5:1 (2:0, 2:0, 1:1) sakāva regulārās sezonas uzvarētāju ”Mogo/LSPA” un triumfēja sērijā ar 4-1.

Ābola vadītā komanda pamatus uzvarai ielika jau pirmajā trešdaļā – Gustavs Millers 12. minūtē izvirzīja ”Zemgale/LLU” vadībā, bet pēc nepilnām trim minūtēm Ričards Bernhards, realizējot lielo skaitlisko vairākumu, dubultoja Jelgavas kluba pārsvaru – 2:0.

Kristaps Kristiņš otrā perioda ievadā panāca uz tablo jau 3:0, bet Renarts Džerods Alksnis 67 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām guva ceturtos vārtus jelgavnieku labā un vēl vairāk nostiprināja komandas pārsvaru (4:0).

”Mogo/LSPA” jau trešā perioda 18. sekundē nomainīja Henriju Anču pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas nedeva cerēto rezultātu. Kaspars Ziemiņš izmantoja Anča atrašanos uz rezervistu soliņa un drīz vien panāca 5:0.

Pēc trīs minūtēm mājiniekiem izdevās uzlauzt jelgavnieku aizsardzību un vienus vārtus atgūt – 44. minūtē pieredzējušais Krišjānis Rēdlihs pārspēja lieliski spēlējošo Ēriku Vītolu un paglāba ”Mogo/LSPA” no sausā zaudējuma – 1:5. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās.

Uzvarētāju rindās ar gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Millers. Kristiņš panākumu kaldināja ar vārtiem un rezultatīvu piespēli, bet Rainers Rullers atzīmējās ar 0+2. Savukārt Vītols atvairīja 31 no 32 (96.88% ) pretinieku metieniem.

Jelgavnieki triumfēja sērijā ar 4-1 (4:3 PL, 1:3, 3:1, 3:1 un 5:1) un otro gadu pēc kārtas izcīnīja OHL čempionu titulu. ”Zemgale/LLU” kļuvusi par pirmo komandu kopš 2018. gada, kas triumfējusi Latvijas čempionātā divus gadus pēc kārtas. Iepriekš tas izdevās ”Kurbadam”.

Par izslēgšanas spēļu vērtīgāko spēlētāju jeb MVP tika atzīts ”Zemgale/LLU” kapteinis Gatis Gricinskis.

Autors: Rainers Rogs Avots: LHF