Želubovska lieta: LHF gaidīs atbildi no IIHF

Vakardien norisinājās šīs sezonas ceturtā Latvijas Hokeja federācijas (LHF) Disciplinārās Komisijas sēde, kurā tika skatīti divi jautājumi, informē LHF.

Vienā no jautājumiem LHF vērtēja “Optibet” hokeja līgas (OHL) 15. oktobra spēli starp komandām Tallinas “Panter” un “Mogo/LSPA”, kurā “Mogo/LSPA” hokejists Elviss Želubovskis, iespējams, izteicis rasistiskus komentārus pretinieku komandas spēlētājam un pēcspēles atsveicināšanās laikā nepaspieda roku pretinieku komandas spēlētājam.

LHF Disciplinārā Komisijas izskatīja video materiālu par notikušo, kā arī visus iesūtītos materiālus saistībā ar attiecīgo gadījumu, tajā skaitā, visu četru spēles tiesnešu novēroto par situāciju un abu klubu skaidrojumus.

Balstoties uz lietas materiāliem un ievāktajiem pierādījumiem, komisija konstatēja, ka nav iespējams droši apgalvot, ka rasistiski komentāri šajā gadījumā tika izteikti. Savukārt ir iespējams konstatēt nesportisku un neētisku rīcību no Želubovska puses, pēc spēles nepaspiežot roku pretinieku komandas spēlētājam, ko apstiprina spēles tiesnešu liecības.

LHF nolēma, ka atsaucoties uz Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Disciplinārā Koda (IIHF Disciplinary Code) punktu 3.3.1.a, nosūtīt jautājumu izskatīšanai IIHF un jautājuma izskatīšanu par Želubovska iespējamu rasistisku komentāru izteikšanu atlikt līdz lēmuma pieņemšanai no IIHF puses.

Pamatojoties uz LHF Disciplināro Sodu Nolikuma 18., 24. un 26. punktiem, piemērot Želubovskim vienas spēles diskvalifikāciju bez izpirkuma tiesībām un “Mogo/LSPA” klubam 200 eiro naudas sodu.

 

Autors: Mārtiņš Lācis Avots: LHF

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)