”Mogo/LSPA” OHL finālsērijas ievadā pārspēj ”Zemgale/LBTU” (VIDEO)

Optibet hokeja līgas (OHL) finālsērijas ievadā šovakar Ģirta Ankipāna vadītā “Mogo/LSPA” viesos ar 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) pārspēja iepriekšējo divu sezonu OHL čempioni “Zemgale/LBTU” un sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0.

Gustavs Millers septītajā minūtē, saņemot lielisku piespēli no komandas biedra, ātrumā izlauzās pret “Mogo/LSPA” vārtsargu Linardu Feldbergu. “Zemgale/LBTU” uzbrucējs devās aiz Feldberga sargātā cietokšņa un nogādāja ripu uz pretinieku vārtu priekšu. Pie tās tika jelgavnieku līderis Gatis Gricinskis, kurš guva pirmos vārtus šī gada OHL finālsērijā un izvirzīja mājiniekus vadībā.

“Mogo/LSPA” 14. minūtē bija lieliska iespēja panākt izlīdzinājumu, kad pēc pretinieku aizsarga Edgara Dīķa kļūdas savā aizsardzības zonā labā metiena pozīcijā nonāca Lauris Bajaruns, taču “Zemgale/LBTU” vārtsargs Mariuss Bajaruns-Galejs glāba mājiniekus no vārtu zaudējuma. Pirmās trešdaļas izskaņā Ankipāna vadītā komanda gan panāca savu – 19. minūtē Kaspars Ziemiņš ar metienu no asa leņķa pārspēja Bajarunu-Galeju un atjaunoja uz tablo līdzsvaru.

Reinis Mārtiņš Lejnieks 25. minūtē raidīja ripu starp Bajaruna-Galeja kājsargiem un pirmoreiz mačā izvirzīja viesus vadībā, bet otrā perioda turpinājumā mājinieki panāca izlīdzinājumu. Pēc Denisa Vilmana izdarītā metiena Kristaps Kristiņš bija pirmais pie Feldberga atsistās ripas un trieca to tālajā augšējā vārtu stūrī.

Trešā perioda ievadā “Mogo/LSPA” kapteinim Gintam Meijam bija vārtu gūšanas iespēja, taču viņa izdarītais metiens tika nobloķēts. Trešdaļas vidū pēc Elvisa Želubovska izpildītā metiena Antons Siņegubovs bija pirmais pie atlēkušās ripas un izpildīja metienu ar pretspēlētāja pretestību, bet iekarot mājinieku cietoksni nespēja.

Nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām viesi gan panāca savu. Lejnieks ātrumā ieslidoja pretinieku zonā un izdarīja metienu pa “Zemgale/LBTU” vārtiem. Pēc viņa metiena ripa palika pie Bajaruna-Galeja kājsarga. Pie tās pirmais piesteidzās Rolans Vasiļjevs, kurš nogādāja ripu mājinieku vārtos un otro reizi mačā izvirzīja “Mogo/LSPA” vadībā.

Pamatlaika izskaņā jelgavnieki pieprasīja pusminūtes pārtraukumu un nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr nespēja izglābties no zaudējuma.

Interesanti, ka šajā mačā nebija neviena noraidījuma.

Uzvarētāju rindās ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli atzīmējās Lejnieks un Vasiļjevs.

Feldbergs “Mogo/LSPA” vārtos atvairīja 24 no 26 (92,31%) metieniem, bet Bajaruns-Galejs pretējā laukuma pusē tika galā ar 31 no 34 (91,18%) metieniem.

Sērijas otrā spēle paredzēta 29. martā, plkst. 13:00. Tā tiks aizvadīta Jelgavas ledus hallē. Mača tiešraide kanālā TV6.