LHF atceļ iepriekš piespriesto sodu par rasistiskiem izteicieniem

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) Disciplinārā Komisija atcēlusi Rīgas “Mogo/LSPA” uzbrucējam Elvim Želubovskim piespriesto sodu.

Iepriekš LHF vērtēja “Optibet” hokeja līgas (OHL) 15. oktobra spēli starp komandām Tallinas “Panter” un “Mogo/LSPA”, kurā “Mogo/LSPA” hokejists Elviss Želubovskis, iespējams, izteicis rasistiskus komentārus pretinieku komandas spēlētājam un pēcspēles atsveicināšanās laikā nepaspieda roku pretinieku komandas spēlētājam.

Par šo epizodi Želubovskim tika piemērota vienas spēles diskvalifikācija bez izpirkuma tiesībām, savukārt “Mogo/LSPA” klubam 200 eiro naudas sods. Šodien šis lēmums tika atcelts sakarā ar jauniegūtiem pierādījumiem – video materiāliem – kuri nebija komisijas rīcībā uz 23. oktobri.

Jāpiebilst, ka Želubovska lietu par iespējamiem rasistiskiem izteicieniem izskatīs Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF).

Taču, pieņemts lēmums, pamatojoties uz LHF Disciplināro Sodu Nolikuma 18. 24. un 26. punktiem, piemērot Tallinas “Panter” hokejistiem Andrē Linde, Andrejam Rozinko un Šuma Kinebuchi vienas spēles diskvalifikāciju bez izpirkuma tiesībām un “Panter” klubam 200 eiro naudas sodu.

LHF Disciplināro Sodu Nolikumā skaidrojums:

18. punkts – Par komandas atteikšanos atsveicināties pēc spēles;
24. punkts – Par LHF tēla nomelnošanu publiskajā telpā, tai skaitā sociālajos tīklos un masu medijos, kā arī par citiem nolikumā neparedzētiem spēlētāju, treneru un komandas oficiālo pārstāvju ētikas pārkāpumiem;
26. punkts – Nolikumā neparedzēti gadījumi.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: LHF

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)