Zviedri izdemolē kanādiešu aizsardzību un iekļūst U-18 PČ finālā (VIDEO)

Zviedrijas U-18 izlase šovakar Šveicē notiekošā U-18 pasaules hokeja čempionāta pusfinālā ar 7:2 (2:2, 4:0, 1:0) sagrāva Kanādas vienaudžus un iekļuva turnīra finālā.

Meklins Selebrīni piektajā minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu, izvirzīja Kanādas U-18 izlasi vadībā (1:0), bet Toms Vilanders pēc divām ar pusi minūtēm vairākumā panāca izlīdzinājumu – 1:1. Anguss Makdonels 15. minūtē atguva kanādiešiem vadību (2:1), bet Dāvids Edstrems jau pēc 27 sekundēm atjaunoja uz tablo līdzsvaru – 2:2.

Otrajā trešdaļā skandināvi guva četrus bezatbildes vārtus un ielika nopietnus pamatus uzvarai. Oto Stenbergs 24. minūtē pirmoreiz mačā izvirzīja Zviedrijas U-18 valstsvienību vadībā (3:2), 33. minūtē Edstrems dubultoja skandināvu pārsvaru, Antons Vālbergs, realizējot vairākumu, panāca jau 5:2, bet 70 sekundes pirms otrā perioda beigām Stenbergs vēl vairāk nostiprināja zviedru pārsvaru – 6:2.

Pēdējā trešdaļā tika gūti tikai vieni vārti. Zebs Forsfāls 54. minūtē, izceļoties vairākumā, panāca uz tablo 7:2 un uzstādīja mača gala rezultātu. Par spēles galveno varoni kļuva Stenbergs, kurš izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem un trīs rezultatīvām piespēlēm. Fēlikss Sorums Ungers četreiz rezultatīvi asistēja partneriem, bet Edstrems atzīmējās ar trīs (2+1) punktiem.

Zviedrijas U-18 valstsvienības vārtus sargāja Noa Erlidens, kurš atvairīja 33 no 35 (94,29%) pretinieku metieniem. Savukārt kanādiešu vārtos vietu dalīja Karsons Bjarnasons un Gabriels DiAigls. Bjarnasons tika galā vien ar četriem no sešiem (66,67%) sāncenšu metieniem, bet DiAigls atvairīja 18 no 23 (78,26%) zviedru mestajām ripām.

Abas izlases tikās otro reizi turnīrā. Atgādināsim, ka turnīra ievadā zviedri ar 8:0 sagrāva kanādiešus. Zviedrijas U-18 izlase finālā tiksies ar ASV vienaudžiem. Fināls paredzēts 30. aprīlī (pulksten 20:00). Savukārt Kanādas jaunie hokejisti spēlē par trešo vietu cīnīsies pret Slovākijas U-18 valstsvienību. Mačs par bronzu notiks 30. aprīlī (pulksten 16:00).

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF