Zviedrija šokē un U-18 PČ ievadā grauj Kanādu

Zviedrijas U-18 hokeja izlase pirmajā 2023. gada pasaules U-18 hokeja čempionāta spēlē ar 8:0 (5:0, 1:0, 2:0) iznīcināja Kanādas vienaudžus.

Mača 3. minūtē Otto Štenbergs atklāja rezultātu. Minūti vēlāk Noels Nords dubultoja pārsvaru. Perioda vidusdaļā Noa Nilsons Dovers, Aksels Sandīns Pelika un Antons Vālbergs trīs minūšu laikā panāca 5:0, liekot Kanādai veikt vārtsarga maiņu.

Otrā perioda sākumā Zebs Forsfāls guva sestos zviedru vārtus. Perioda beigās Kanādas hokejists Porters Martone saņēma noraidījumu līdz spēles beigām (5+20) par grūdienu apmalē.

Lielā vairākuma laikā Zviedrija guva vienus vārtus, pateicoties precīzajam Štenberga metienam. 3. perioda 12. minūtē Kanāda saņēma vēl vienu spēles sodu – hokejistam Endrjū Gibsonam par sitienu ar elkoni. Četras minūtes līdz spēles beigām, Fēlikss Sorums Ungers uzstādīja mača gala rezultātu – 8:0.

Zviedrijas rindās ļoti rezultatīvu spēli aizvadīja Aksels Sandīns Pelika, sakrājot 5 (1+4) punktus. Četru punktu spēle uzbrucēja Otto Štenberga kontā.

Zviedrijas izlases vārtsargs Noa Erlidens tika galā ar visiem 30 pretinieku metieniem. Savukārt, Kanādas vārtos pirmās 13 minūtes darbojās Karsons Bjarnasons, atvairot divus no septiņiem metieniem, taču pēc tam viņu nomainīja Gabriels DiAigls, tiekot galā ar 14 no 17 metieniem.

Nākamo spēli abas vienības aizvadīs rītdien, 21. aprīlī, Kanāda cīnīsies pret Vāciju, taču Zviedrija spēkosies ar Slovākiju.