Vilmanis: Iesākām spēli diezgan lēni un sākumā neizmantojām savas iespējas

Latvijas U-20 izlase šodien pirmajā mačā par vietas saglabāšanu elites divīzijā Kanādā notiekošajā U-20 pasaules čempionātā ar 5:2 (1:2, 1:0, 3:0) apspēlēja Austrijas vienaudžus. Pēc izcīnītās uzvaras ar savām pārdomām par spēli sarunā ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF) dalījās Sandis Vilmanis.

”Es domāju, mēs iesākām [spēli] diezgan lēni. Divreiz bijām iedzinējos,” uz mača sākumu atskatījās Vilmanis. ”Pirmajā trešdaļā neizmantojām savas iespējas. Arī otrajā periodā [nerealizējām momentus]. Trešajā beidzot iznācām un izmantojām iespējas, sametām vairāk pa vārtiem, un spēle aizgāja uz labo pusi.”

Latvijas izlase pa pretinieku vārtiem izpildīja 46 metienus, kamēr pretinieki tikai 13 reizes apdraudēja mūsu komandas vārtsarga Patrika Bērziņa cietoksni. ”Vienmēr ir forši spēlēt ar ripu un dominēt, jo, ja dominēsi visu spēli, iespējas būs,” norādīja Latvijas izlases uzbrucējs. ”Tikai jāieliek tā ripa vārtos dažreiz.”

”Mums vakar bija vairāk tāda brīvdiena. Bija tikai viens treniņš. Mēs bijām gatavi,” atzina Ziemeļamerikā spēlējošais hokejists. ”Mums fiziskās sagatavotības treneris palīdzēja. Paldies, Mārtiņam! Es domāju, mēs bijām diezgan gatavi. Vienīgais – tas agrais rīts. Varbūt iesākām nedaudz lēni, kā jau teicu, divreiz [nonācām] iedzinējos, bet saņēmāmies un uzvarējām spēli.”

Tāpat Vilmanis pastāstīja arī par savu iepriekšējo pieredzi, kad nācies aizvadīt mačus agri no rīta. ”Zviedrijā vienmēr bija trīs spēles pēc kārtas. Spēlējām kopā ar Danu [Ločemli]. Trešā spēle vienmēr bija agri no rīta. Kādos 12:00 vai 11:00. Tāpēc tas jau ir ierasts process. Es domāju, katram hokejistam karjerā ir bijuši arī treniņi sešos no rīta.”

Latvijas U-20 valstsvienība cīņu par vietas saglabāšanu elites divīzijā turpinās 4. janvārī (pulksten 17:00), kad paredzēts otrais mačs pret Austrijas vienaudžiem. Sērija notiks līdz kādas izlases divām uzvarām.

Autors: Rainers Rogs Avots: LHF