Veckaktiņam divi vārti, Latvijas U-20 izlase divreiz atspēlējas un sakauj Austriju (VIDEO)

Pirmo uzvaru cīņā par vietas saglabāšanu elites divīzijā Kanādā notiekošajā U-20 pasaules čempionātā šodien izcīnīja Latvijas U-20 izlase, kas ar 5:2 (1:2, 1:0, 3:0) apspēlēja Austrijas vienaudžus. Mūsējo rindās ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Emīls Veckaktiņš.

Luka Auers jau sestajā minūtē izvirzīja Austrijas U-20 izlasi vadībā, bet Dans Ločmelis, realizējot skaitlisko vairākumu, 17. minūtē panāca izlīdzinājumu un pārtrauca Latvijas U-20 valstsvienības sauso sēriju – 1:1. Ābola vadītā komanda nebija guvusi vārtus vairāk nekā 163 minūtes.

Mūsējo prieki gan nebija ilgi. Pēc nedaudz vairāk nekā pusotras minūtes Vincencs Rorers atguva Austrijas hokejistiem vadību (2:1). Latvijas U-20 valstsvienībai vajadzēja gandrīz 20 minūtes, lai atspēlētos. Otrā perioda beigās neizšķirtu uz tablo panāca Emīls Veckaktiņš – 2:2.

Pēdējā trešdaļā mūsējie iemeta trīs bezatbildes vārtus un nokārtoja uzvaru. Veckaktiņš 49. minūtē guva savus otros vārtus spēlē un pirmoreiz mačā Latvijas U-20 izlasi izvirzīja vadībā (3:2), bet pamatlaika turpinājumā ar precīziem metieniem izcēlās arī Sandis Vilmanis un Bogdans Hodass – 5:2.

Patriks Bērziņš Latvijas izlases vārtos šoreiz atvairīja 11 no 13 (84,62%) pretinieku metieniem. Tikmēr mūsu hokejisti pretinieku cietoksni apdraudēja 46 reizes. Latvijas U-20 valstsvienības rindās rezultatīvākais bija Hodass, kurš atzīmējās ar gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Cīņa par vietas saglabāšanu elites divīzijā notiks līdz kādas izlases divām uzvarām. Sērijas otrais mačs tiks aizvadīts 4. janvārī (pulksten 17:00).

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF