Ozolam sausā spēle, Latvijas U-18 izlase pieveic Norvēģiju un iekļūst ceturtdaļfinālā (VIDEO)

Pirmo uzvaru Šveicē notiekošajā U-18 pasaules hokeja čempionātā šovakar izcīnīja Oļega Sorokina vadītā Latvijas U-18 izlase, kas grupu turnīra pēdējā spēlē ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) apspēlēja Norvēģijas vienaudžus un nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā.

Latvijas U-18 izlase jau piektajā sekundē ieguva skaitlisko vairākumu, bet nespēja to realizēt. Pirmā perioda turpinājumā Sorokina padotie nopelnīja četrus noraidījumus (Latvijas U-18 izlase vairāk nekā minūti spēlēja arī lielajā skaitliskajā mazākumā), taču nosargāja savu cietoksni neieņemtu.

Pamatlaika vidū mūsu jaunie hokejisti tika pie otrā skaitliskā vairākuma mačā, bet arī šoreiz izmantot skaitlisko pārsvaru neizdevās. Pēc 40 nospēlētām minūtēm uz tablo joprojām saglabājās bezvārtu neizšķirts – 0:0.

Nepilnas septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām Toms Mots izvirzīja Latvijas U-18 izlasi vadībā – 1:0. Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām norvēģi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču Sorokina padotie nosargāja savu cietoksni neieņemtu un izcīnīja pirmo uzvaru turnīrā.

Latvijas U-18 izlases vārtos šovakar sauso maču aizvadīja Aksels Ozols, kurš atvairīja visus 19 pretinieku izpildītos metienus.

Mūsu jaunajiem hokejistiem ceturtdaļfinālā pretī stāsies Zviedrijas vienaudži.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF