Latvijas U-18 meiteņu izlase nenosargā uzvaru pamatlaikā, taču bullīšos pārspēj Lielbritāniju

Otro uzvaru Skotijā notiekošajā meiteņu U-18 pasaules čempionātā otrās divīzijās A grupā izcīnījusi Mika Goluboviča vadītā Latvijas U-18 meiteņu izlase, kas turnīra otrajā mačā pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 (0:0, 0:0, 2:2, 0:0, 1:0) pieveica Lielbritānijas jaunās hokejistes.

Pirmās divas trešdaļas noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, bet pēdējā periodā abas komandas sarīkoja nelielu uguņošanu. Hanna Štrause 42. minūtē atklāja mača rezultātu, izvirzot Latvijas U-18 meiteņu izlasi vadībā, bet 48. minūtē Lielbritānijas jaunās hokejistes panāca izlīdzinājumu – 1:1.

Nepilnu pusotru minūti līdz pamatlaika beigām Kjāra Paula Želubovska realizēja skaitlisko vairākumu un atguva mūsējām minimālu pārsvaru (2:1). Latvijas meiteņu U-18 izlase bija ļoti tuvu uzvarai pamatlaikā, taču piecas sekundes pirms trešā perioda beigām pretinieces izrāva papildlaiku – 2:2.

Pagarinājumā uzvarētāju noskaidrot neizdevās, bet pēcspēles metienu sērijā mūsu jaunās hokejistes nodrošināja panākumu ar 3:2. Vienīgo bullīti pēcspēles metienu sērijā realizēja mūsu izlases līdere Linda Rulle, kura iepriekšējā mačā pret Meksiku (6:1) izcēlās ar pieciem vārtiem. Šoreiz Rulles kontā ne tikai realizēts bullītis, bet arī rezultatīva piespēle.

Latvijas U-18 meiteņu izlases vārtus mačā pret Lielbritānijas U-18 valstsvienību sargāja Jeļizaveta Stadņika, kura atvairīja 31 no 33 (93,94%) pretinieču izdarītajiem metieniem un neitralizēja visus piecus sāncenšu izpildītos pēcspēles metienus. Latvietes pa Lielbritānijas komandas vārtiem izdarīja vien 22 metienus.

Goluboviča vadītajai komandai šis bija otrais panākums divās aizvadītajās spēlēs. Ar divos mačos izcīnītiem pieciem punktiem Latvijas U-18 meiteņu izlase ieņem otro vietu grupā. Mūsējiem priekšā ar divās spēlēs iegūtiem sešiem punktiem atrodas Austrālijas vienaudzes.

Nākamo maču Latvijas jaunās hokejistes aizvadīs 24. janvārī, kad pulksten 15:00 krustos nūjas ar Nīderlandes U-18 izlasi. Turnīra turpinājumā mūsējām būs jātiekas arī ar Austrālijas un Turcijas hokejistēm.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF