Latvijas U-16 izlase pēdējā mačā apspēlē Šveices vienaudžus

Ar panākumu Volvo ledus hallē notiekošo “Three Nations Cup U-16” turnīru šodien noslēdza Gunta Pujāta vadītā Latvijas U-16 izlase, kas pēdējā mačā ar 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) apspēlēja Šveices vienaudžus.

Roberts Gasūns 29. minūtē, atklājot mača rezultātu, izvirzīja Latvijas U-16 izlasi vadībā, bet drīz vien šveicieši panāca izlīdzinājumu – 1:1.

Pujāta trenētajai komandai gan bija nepieciešamas vien trīs minūtes un 14 sekundes, lai atgūtu minimālu pārsvaru. Mūsējos vadībā 37. minūtē atgrieza Ralfs Latvens, kurš realizēja skaitlisko vairākumu – 2:1.

Mača turpinājumā rezultāts vairs nemainījās. Pujāta vadītā komanda nosargāja uzvaru, neskatoties uz to, ka pretinieki divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām gan pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, gan nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Latvijas U-16 izlases vārtus šodien sargāja Regnārs Capars, kurš atvairīja 22 no 23 (95,65%) pretinieku metieniem. Mūsējie izpildīja par diviem metieniem vairāk nekā šveicieši.

Par labāko spēlētāju Latvijas U-16 komandā šoreiz tika atzīts uzbrucējs Reinis Auziņš, kurš 37. minūtē asistēja uzvaras vārtos.

Pujāta vadītajai komandai šis bija vienīgais panākums turnīrā. Neskatoties uz iepriekš piedzīvotajiem diviem zaudējumiem, Latvijas U-16 valstsvienība turnīru noslēdza trešajā vietā. Pateicoties šodienas panākumam, mūsu jaunie hokejisti apsteidza šveiciešus, kuri arī izcīnīja trīs punktus.

Turnīrā triumfēja Slovākijas U-16 izlase, kas trijos mačos ieguva sešus punktus. Sešus punktus izcīnīja arī Raimonda Vilkoita vadītā Latvijas U-17 otrā valstsvienība, taču mūsējie turnīra noslēgumā ierindojās otrajā pozīcijā, jo šodien piekāpās slovākiem savstarpējā mačā ar 0:1.

Autors: Rainers Rogs Avots: LHF