Kanāda nenosargā uzvaru pamatlaikā, tomēr mājās triumfē U-20 PČ (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Edmontonā noslēdzās U-20 pasaules čempionāts. Par 2022. gada pasaules čempioni junioru vecuma grupā kļuva turnīra mājiniece Kanāda, kas aizraujošā finālmačā ar 3:2 (1:0, 1:0, 0:2, 1:0) papildlaikā pārspēja Somijas jaunos hokejistus.

Džošua Ruā jau 12. minūtē izvirzīja Kanādas U-20 valstsvienību vadībā, bet otrās trešdaļas ievadā Viljams Defūrs dubultoja mājinieku pārsvaru, panākot 2:0.

Somi otrā perioda turpinājumā nopelnīja piecus noraidījumus, taču izturēja visus skaitliskos mazākumus un pēdējā trešdaļā atspēlējās. Aleksi Heimosalmi 45. minūtē samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet 51. minūtē līdzsvaru uz tablo atjaunoja Joakims Kemells.

Atlikušajās nedaudz vairāk nekā deviņās minūtēs nevienai no izlasēm neizdevās izraut uzvaru. Līdz ar to čempiones noskaidrošanai bija nepieciešams papildlaiks. Tajā mājiniekiem bija nepieciešamas pāris minūtes, lai izrautu uzvaru. Panākumu kanādiešiem mača 64. minūtē atnesa Kenta Džonsona vārtu guvums.

Tikmēr bronzas godalgas izcīnīja Zviedrijas U-20 izlase, kas spēlē par trešo vietu ar 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) uzveica Čehijas vienaudžus. Skandināvi uzvaras vārtus iemeta mača 36. minūtē.

Latvijas U-20 valstsvienība šajā pasaules čempionātā izcīnīja septīto vietu. Mūsējie, grupu turnīra pēdējā mačā ar 5:2 sensacionāli pārspējot Čehijas jaunos hokejistus, pirmoreiz vēsturē iekļuva junioru pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, kurā varonīgā cīņā ar 1:2 piekāpās vēlāk bronzas medaļas izcīnījušajiem zviedriem.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF