Kapteiņa Hat-trick atnes Latvijai pirmo uzvaru U-20 PČ un ieved ceturtdaļfinālā

U-20 pasaules čempionātu elites divīzijā pirmdien Edmontonā Latvijas U-20 hokeja valstsvienība apspēlēja Čehijas vienaudžus ar 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) un iekļuva ceturtdaļfinālā pirmo reizi vēsturē.

Šī bija Latvijas ceturtā un pēdējā spēle grupu turnīrā, iepriekš piekāpjoties ar 1:6 Somijai, ar 2:5 Kanādai un ar 2:3 pēcspēles metienu sērijā Slovākijai.

Jau mača piektajā minūtē Martins Laviņš atklāja rezultātu, no vārtu priekšas ieraidot ripu pēc Harija Branta piespēles. Perioda 13. minūtē Rainers Rullers dubultoja Latvijas pārsvaru. Četras minūtes vēlāk, čehi vienus vārtus atguva, kad Mihals Guts realizēja skaitlisko vairākumu, pielabojot metienu no vārtu priekšas.

Otrā perioda sākumā Latvijai divreiz bija iespēja spēlēt vairākumā, taču realizēt nevienu no iespējām neizdevās. Pirmajā pusē latvieši dominēja laukumā, bet tomēr 10. minūtē čehs Staņislavs Svozils meistarīgi apspēlēja Bruno Brūveri un panāca 2:2. Perioda 12. un 18. minūtē Latvijas kapteinis Ralfs Bergmanis divreiz pārspēja čehu vārtsargu, otros savus vārtus gūstot spēlējot vairākumā, rezultātam kļūstot 4:2 par labu Latvijai.

Trešā perioda beigās Bergmanis ieraidīja ripu tukšos Čehijas vārtos, gūstot Hat-trick.

Latvijas vārtos lieliski darbojās Bruno Brūveris, atvairot 33 no 35 metienus.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: IIHF