IIHF U-20 pasaules čempionāta TOP-10 iekļauj arī Latvijas hokejista vārtus (VIDEO)

Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) publicējusi aizvadītā 2024. gada U-20 pasaules hokeja čempionāta labākos desmit momentus.

Sestajā vietā ierindojies Latvijas hokejists Ēriks Mateiko, kurš turnīra ceturtajā spēlē guva pirmos Latvijas vārtus. Pirmās trīs spēles Latvijas jaunieši zaudēja “sausā”.

Pirmo vietu ieņēma Čehijas U-20 izlases kambeks bronzas mačā pret Somiju. Čehijas hokejisti atspēlējās no 2:5 un izcīnīja uzvaru ar 8:5, gūstot četrus vārtus 50 sekundēs.

Otrajā vietā ierindojās ASV hokejista Drjū Forteskjū piespēle no savas aizvārtes cauri pusei laukuma gar apmali, pēc kuras Izāks Hovards guva vārtus.

Arī trešajā pozīcijā ierindojās Čehijas izlase, ceturtdaļfināla spēlē pret Kanādu guva uzvaru nesošos vārtus vien 11 sekundes līdz finālsirēnai.

Ceturtajā vietā – Vācijas U-20 izlases uzbrucēja Veita Osvalda vārti pret Somiju, bet labāko piecinieku noslēdz zviedra Noa Ostlunda vārtu guvums pret Kanādas vienaudžiem.

Septītajā pozīcijā ierindojās Norvēģijas valstsvienība ar diviem vārtiem pusotrā minūtē mača izskaņā, kas ļāva cīņā par izdzīvošanu pārvest spēli papildlaikā. Astotajā vietā atrodams Somijas hokejista Jani Nīmana uzvaras bullītis grupu turnīra spēlē pret mājinieci Zviedriju. 9. vietā palika Kanādas vārtsargs Matiss Ruso ar fantastisku seivu, bet 10. vietu ieņēma turnīra jaunākais hokejists – 16 gadus vecais Luka Radivojevičs – ar saviem pirmajiem vārtiem.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: IIHF