Čempione Kanāda iesāk U-20 PČ ar pārliecinošu uzvaru (VIDEO)

2024. gada U-20 pasaules čempionāta pirmās dienas otrajā spēlē Kanādas U-20 izlase ar rezultātu 5:2 (1:0, 1:1, 3:1) apspēlēja Somijas vienaudžus.

Kanāda 2023. gadā izcīnīja zeltu, finālā pārspējot Čehiju.

Mača rezultātu 17. minūtē atklāja kanādiešu uzbrucējs Neits Danielsons. 34. minūtē Ouens Alārs dubultoja Kanādas pārsvaru. Divas minūtes vēlāk Aleksanteri Kaskimaki vairākumā vienus vārtus atguva.

Trešā perioda septītajā minūtē 17 gadus vecais Maklins Selebrini iebakstīja ripu Somijas vārtos. Desmit minūtes vēlāk šosezon NHL debitējušais Metjū Puatrā ieraidīja ripu tukšā somu cietoksnī. Nedaudz vēlāk, pēc skaistas izspēles, Somijas kapteinis Jere Lasila samazināja rezultāta starpību, taču sešas sekundes līdz pamatlaika beigām, turnīra garākais spēlētājs Maveriks Lamoro ar metienu no centra līnijas trāpīja tukšos Somijas vārtos.

Somijas vārtus sargāja Niklass Koko, atvairot 26 no 31 metiena. Savukārt, Kanādas vārtsargs Matiss Ruso tika galā ar 24 no 26 metieniem.

Abas valstsvienības jau rītdien, 27. decembrī, aizvadīs nākošās spēles. Somija spēkosies ar Vācijas izlasi, taču kanādieši krustos nūjas ar Latvijas U-20 hokejistiem.