ASV U-20 ļoti sīvā pusfināla cīņā pārspēj Somiju un iekļūst finālā (VIDEO)

2024. gada U-20 pasaules čempionāta pusfināla spēlē ASV U-20 izlase ar rezultātu 3:2 (0:2, 2:0, 1:0) apspēlēja Somijas vienaudžus.

ASV kvalificējas finālam.

Otrajā minūtē soms Oiva Keskinens atklāja rezultātu. Rasmuss Kumpulainens 11 minūtes vēlāk dubultoja pārsvaru.

Amerikāņi sāka atspēlēšanos vien otrās trešdaļas otrajā pusē, kad Džimijs Snageruds realizēja skaitlisko vairākumu. Nedaudz vēlāk Vils Smits panāca neizšķirtu.

Trešajā periodā abas valstsvienības cīnījās par katru laukuma centimetru, neļaujot pretiniekiem veidot bīstamus momentus. Visu izšķīra Somijas hokejista noraidījums piecas minūtes līdz pamatlaika beigām, ko izmantoja ASV uzbrucējs Katers Gotjē, ieraidot ripu vārtos. Pēdējās divarpus minūtes Somija pavadīja ar tukšiem vārtiem, vienu brīdi spēlējot arī formātā “6 pret 4”, taču rezultātu izmainīt neizdevās.

ASV vārtsargs Trejs Augustīns atvairīja 19 no 21 metiena. Somijas vārtsargs Niklass Koko tika galā ar 27 no 30 raidījumiem.

Jau rītdien, 5. janvārī, norisināsies cīņa par medaļām – plkst. 15.00 notiks spēle par 3. vietu, kurā Čehija cīnīsies ar Somiju, bet plkst. 19.30 finālā zelta un sudraba medaļas sadalīs Zviedrija un ASV.