ASV U-20 izlase finālā sagrauj mājiniekus un izcīna sesto zeltu (VIDEO)

Šodien cīņā par 2024. gada U-20 pasaules čempionāta zelta medaļām ASV U-20 izlase ar rezultātu 6:2 (1:0, 2:2, 3:0) apspēlēja mājinieci Zviedriju.

ASV pie zelta medaļām tikusi pirmoreiz kopš 2021. gada, taču sudrabu Zviedrija izcīnījusi pirmoreiz kopš 2018. gada.

Spēles pirmos vārtus nācās gaidīt gandrīz 17 minūtes, kad ASV uzbrucējs Geibs Pero vārtu priekšā pielaboja aizsarga mesto ripu no uzbrukuma zonas vidus.

Otrās trešdaļas sākumā Otto Stenbergs panāca 1:1. Trešdaļas vidū Izāks Hovards četru minūšu laikā izcēlās ar diviem vārtu guvumiem. Savukārt, Zviedrijas uzbrucējs Jonatans Lekerimaki piecas sekundes līdz perioda beigām ar šāvienu realizēja skaitlisko vairākumu un guva savus septītos vārtus turnīrā.

Trešā perioda sākumā Zijevs Bujums atgrieza ASV divu vārtu pārsvaru. 17. minūtē Raiens Leonards palielināja amerikāņu pārākumu. Punktu mačam pielika ASV kapteiņa Raiena Makgrourtija mestā ripa tukšos Zviedrijas vārtos. 30 sekundes pirms finālsirēnas uz ledus izcēlās kautiņš starp abu komandu hokejistiem, nevienam cimdus gan nenometot.

ASV vārtsargs Trejs Augustīns atvairīja 24 no 26 metieniem. Zviedrijas vārtsargs Hugo Havelids tika galā ar 20 metieniem no 25.

Jau ziņojām, ka dienas pirmajā spēlē Čehijas U-20 izlase izcīnīja 3. vietu.