Čehijas U-20 izlase 59. minūtē gūst četrus vārtus un izcīna bronzas medaļas (VIDEO)

Šodien cīņā par 3. vietu 2024. gada U-20 pasaules čempionātā Somijas U-20 izlase ar rezultātu 5:8 (2:1, 3:2, 0:5) piekāpās Čehijas vienaudžiem.

Čehija pirmoreiz kopš 2005. gada izcīnīja bronzas medaļas U-20 PČ.

Īsi pēc mača sākuma, Somija izcēlās ar diviem vārtu guvumiem 90 sekunžu laikā. No sākuma Rasmuss Kumpulainens izdriblēja cauri puszonai un pārspēja vārtsargu, bet pēc tam Jani Nīmans no iemetienu apļa panāca 2:0. Čehija veica vārtsargu maiņu pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem.

Pirmā perioda 17. minūtē Čehijas kapteinis Jirži Kuličs realizēja vairākumu, samazinot rezultāta starpību.

Astoņas ar pusi minūtes pēc otrās trešdaļas sākuma, Jakubs Stancls vairākumā panāca 2:2, taču vien 15 sekundes vēlāk Konsta Helenius atgrieza somiem vienu vārtu pārsvaru. Somijas uzbrucējam Lenni Hāmenaho bija nepieciešamas vien 19 sekundes, lai panāktu 4:2.

Nedaudz vairāk kā piecas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām Hāmenaho guva otros vārtus spēlē, izmantojot vairākumu. Trešdaļas pēdējā minūtē čehs Ondrejs Bekers izcēlās mazākumā – 5:3.

Trešajā periodā Čehija paveica neiespējamo. Piektajā minūtē Kuličs guva otros vārtus spēlē, realizējot vairākumu – 5:4. Līdz 59. minūtei rezultāts palika nemainīgs, taču pēc tam Čehija guva četrus vārtus 50 sekundēs (!!!!!). Ar vārtu guvumiem atzīmējās Ondrejs Bekers, Tomāšs Hamara, Dominiks Reimons, un vēlreiz Bekers.

Somijas vārtsargs Niklass Koko tika galā ar 23 no 29 metieniem. Spēli Čehijas vārtos sāka Mihaels Hrabals, atvairot tikai vienu no trim metieniem, pēc tam viņu nomainījušais Jakubs Vondrašs neitralizēja 17 no 20 metieniem.