ASV U-18 izlase finālā parāda raksturu, atspēlējas un aizraujošā mačā izcīna PČ zeltu (VIDEO)

Šveicē šovakar noslēdzās U-18 pasaules hokeja čempionāts. Par 2023. gada U-18 pasaules čempioni kļuva ASV U-18 izlase, kas finālā atspēlēja divu vārtu deficītu un papildlaikā ar 3:2 (0:1, 0:1, 2:0, 1:0) pārspēja Zviedrijas vienaudžus.

Eliots Stolbergs desmitajā minūtē, saņemot ripu no komandas biedra, lieliski pieslēdzās uzbrukumam un izvirzīja zviedrus vadībā – 1:0. 18 gadus vecajam uzbrucējam šis bija pirmais vārtu guvums un pirmais rezultativitātes punkts turnīrā.

Otrajā trešdaļā zviedri dubultoja savu pārsvaru. Noels Nords, spēlējot skaitliskajā vairākumā, pretinieku vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu pēc Aksela Sandīna Pelikas izdarītā metiena un panāca uz tablo 2:0.

Amerikāņi 50. minūtē vienus vārtus atguva. Pēc Zēva Bujuma izdarītā metiena no zilās līnijas Denijs Nelsons pretinieku vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2).

Pamatlaika izskaņā ASV jaunie hokejisti panāca izlīdzinājumu. Kouls Aizermans trīs minūtes un 16 sekundes līdz pamatlaika beigām realizēja vairākumu un izrāva neizšķirtu – 2:2

Pamatlaikā nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus, bet papildlaikā uzvarētajās noskaidrošanai daudz laika nevajadzēja. Pagarinājuma trešajā minūtē Raiens Leonards izrāva amerikāņiem uzvaru ar 3:2 un atnesa čempionu titulu.

Uzvarētāju vārtos Trejs Ogustīns atvairīja 30 no 32 (93,75%) pretinieku metieniem. Savukārt Zviedrijas U-18 izlases vārtsargs Noa Ērlidens tika galā ar 38 no 41 (92,68%) amerikāņu mestās ripas.

ASV U-18 valstsvienība izcīnīja zeltas godalgas pasaules čempionātā pirmoreiz kopš 2017. gada. Iepriekšējā gadā amerikāņi zaudēja finālā tieši zviedriem (4:6). Zviedrijas jaunie hokejisti piedzīvoja pirmo zaudējumu U-18 finālā kopš 2016. gada.

Hokejazinas.com” jau ziņoja, ka spēlē par trešo vietu Kanādas U-18 izlase papildlaikā ar 4:3 apspēlēja Slovākijas vienaudžus.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF