Ābols: Zviedrijai visi aizsargi un uzbrucēji būs no augstākās līgas

Latvijas U-20 hokeja izlases galvenais treneri Artis Ābols portāla “Delfi” raidījumā “Aizmugure” dalījās pārdomās par pirmo pretinieku gaidāmajā pasaules U-20 čempionātā.

Latvijas U-20 valstvienība turnīru sāks 26. decembrī pulksten 20:30 pret mājiniekiem zviedriem.

“Zviedrijas izlasei vārtsargs ir no Allsvenskan līgas, bet visi laukuma spēlētāji ir no Zviedrijas augstākās hokeja līgas (SHL). Zviedri paši uztraucas, ka vārtsargu līnija viņiem ir vājākā no visām. Cik šie spēlētāji no SLH ir labi? Nevajag mums pacelt kājas gaisā un teikt, ka viss, cauri, viņi nāk no SHL. Ir starpība, ka spēlē kā jaunais un tev saka, ka labi nospēlēji, gandrīz guvi vārtus, bet cita lieta, ka tagad tev ir jāiemet vārti. Ne visi šie zviedru hokejisti spēlē vadošās lomas komandās,” sacīja Ābols.

Treneris arī pastāstīja, kas viņu bieži tracina un kaitina. Proti, Ābolam nepatīk, ka citi uzskata, ka visi spēki jākoncentrē tikai tikai vienai spēlei ar grupas nomināli vājāko pretinieku, bet pret favorītiem nav jāspēlē ar simtprocentīgu atdevi.

“Spēlēt ar zviedriem būs hipergrūti, bet mēs nevaram braukt ar domu… un pēc tam teikt, kādi mēs malači, mēs zaudējām ar rezultātu 1:2. Jā, mums nav par ko kautrēties, tā bija super spēle, mēs bijām tuvu uzvarai, bet mēs zaudējām. Turnīrā mums ir četras, nevis viena spēle,” saka Ābols, kurš uzskata, ka spēlētājus nedrīkst slavēt par to, ka ir piedzīvots zaudējums.

Latvijas U-20 hokeja izlases pretinieki pasaules čempionāta A apakšgrupā būs, Zviedrija, Kanāda, Somija un Vācija. Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet vienība, kas ierindosies piektajā vietā, spēlēs par palikšanu elitē. Šogad noteikumi paredz aizvadīt vienu spēli par izdzīvošanu.

 

Autors: Mārtiņš Lācis

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)