Ābols: Spēlēšana “Mestis” līgā būtu vitāli nepieciešama

Latvijas U-20 hokeja izlases galvenais treneris Artis Ābols sarunā ar laikrakstu “Latvijas Avīze” dalījās pārdomās par aizvadīto 2024. gada U-20 pasaules hokeja čempionātu.

Hokejaziņas jau vēstīja, ka Latvijas U-20 izlase ceturtdaļfinālā ar 2:7 piekāpās ASV vienaudžiem un noslēdza turnīru, savukārt zelta medaļas ieguva ASV hokejisti.

“Atšķirība starp augšgalu un 7./10. vietu junioros ir ļoti liela, un arī rezultāti ne vienmēr, bet bieži šajos mačos ir lieli. Par to it kā daudz runāts, pie mums skaļāk sāka runāt Bobs Hārtlijs, taču nekas daudz mainījies nav. Salīdzinot ar senākiem laikiem, kad Latvijā bija pusotra ledus halle, situācija ir krasi mainījusies, ledus kļuvis pieejamāks, taču tas, ko redzu es, mums bērnu un jauniešu hokejā jāuzlabo darbs pie fiziskās sagatavotības. Katrā sporta skolā būtu vajadzīgs fiziskās sagatavotības treneris.

Šajā vecumā šobrīd pieaugušā līmenī ne tikai konkurēt, bet spēlēt var tikai Dans Ločmelis. Vari atminēties, kad iepriekšējo reizi mums tāds spēlētājs ir bijis? Man prātā nāk tikai Kaspars Daugaviņš, kurš lielajā izlasē pasaules čempionātā debitēja 18 gadu vecumā. Jā, mums nav tik daudz hokejistu kā lielvalstīs, jo viņiem ir lielāka iespēja, ka no tā bara kaut kas būs, taču tas nemaina jautājuma būtību – kāpēc mums lielākā daļa ir vēlie augļi? Kaut vai manu dēlu Rodrigo ieskaitot. Viņš labā līmenī sāka spēlēt 23–24 gados, bet pasaules čempionātos citi spēlē jau 18–20 gados. Tas liecina, ka noteikti var viņus sagatavot labāk,” saka Ābols.

Treneris arī uzskata, ka hokejisti agrā vecumā dodas uz ārzemēm, jo Latvijā viņiem trūkst augsta līmeņa spēļu prakses.

“Šobrīd ir tā, ka mums nav alternatīvas, ko piedāvāt junioru vecuma spēlētājiem, un viņiem ir jābrauc uz ārzemēm. Tieši tāpēc spēlēšana tādā Somijas “Mestis” līgā būtu vitāli nepieciešama. Tās būtu vairākas maiņas, kuras būtu te uz vietas, spēlētu labā līmenī un tad kandidētu uz junioru izlasi. Tas būtu ideāli. Bet mums diemžēl nav ko piedāvāt, un tiem čaļiem ir jābrauc prom. U-18 vecumā vēl var spēlēt Latvijas čempionātā, bet U-20 juniori tajā līmenī attīstīties nevar,” sarunā ar “Latvijas Avīzi” secina Ābols.

 

Autors: Mārtiņš Lācis Avots: Lasi.lv

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)