A. Ābols: Čaļiem uzreiz teicu, ka mēs to rezultātu varam aizmirst

Latvijas U-20 hokeja izlases galvenais treneris Artis Ābols pēc uzvaras pār Norvēģiju sarunā ar Latvijas Hokeja federācijas (LHF) preses dienestu sniedza savu komentāru par aizvadīto maču un atklāja, ka izvēlēties galīgo sastāvu U-20 pasaules čempionātam nebūs viegli.

Portāls ”Hokejazinas.com” ceturtdien jau ziņoja, ka Latvijas U-20 valstsvienība pēdējā pārbaudes mačā pirms pasaules čempionāta ar 6:2 sagrāva Norvēģijas vienaudžus. Uzvarētāju sastāvā ar Hat-trick izcēlās Sandis Vilmanis.

”Pirmkārt, vienmēr ir patīkami uzvarēt. Tieši tāpēc mēs spēlējam. Tajā pašā laikā es čaļiem teicu, ka to rezultātu varam uzreiz aizmirst. Pirmo trešdaļu vinnējām ar 2:1, bet daudz kas man nepatika,” atzina Ābols. ”Jāsaka gan, ka šodien bija laba realizācija. Rezultāts ir diezgan liels, taču varētu teikt, ka mums bija tāds pārākums. Protams, forši ir uzvarēt. Guvām daudz vārtus. Tas ir ļoti labi, bet mēs zinām, ka ar šādu sniegumu būs krietni par maz, lai uzvarētu tādas valstis kā Zviedrija un Kanāda.”

”Prieks, ka beidzot guvām vārtus arī vairākumā. No presinga iemetām pāris vārtus. Kā jau es teicu, bija laba realizācija. Prieks par Sandi, kurš guva trīs vārtus. Domāju, ka viņam tas ir ļoti svarīgi. Jebkuram uzbrucējam svarīgi ir gūt vārtus pirms turnīra pārliecībai. Es ceru, ka viņam šis būs labs un produktīvs turnīrs,” teica U-20 valstsvienības galvenais treneris.

”Mums šodien nespēlēja Ēriks Mateiko, kuram ir savainojums. Cerams, ka līdz pirmajai spēlei viss būs kārtībā. Pēc otrās trešdaļas bija 5:1, un mūsu plānotais virknējums Veckaktiņš ar Ločmeli tāpat bija citā sastāvā, jo Ēriks nespēlēja. Danu mēs redzējām gan spēles sākumā, gan mačā pret Čehiju. Viņš bija iesaistīts praktiski visos vārtu guvumos, tāpēc mēs izlēmām, ka viņam pietiek spēlēt. Mums šodien vai rīt ir jāizlemj, kurš no uzbrucējiem brauks mājās,” veiktās izmaiņas virknējumos spēles gaitā komentēja Ābols.

”Tas nebūs viegli tāpēc, ka tas izšķiras starp trīs, četriem uzbrucējiem. Vienu dienu viens ir labāks, bet otru dienu otrs. Izvēle man būs jāizdara,” norādīja pieredzējušais speciālists.

Atgādināsim, ka pirmajā pārbaudes mačā mūsu jaunie hokejisti ar 3:4 piekāpās Čehijas vienaudžiem.

Pasaules čempionāts Zviedrijas pilsētā Gēteborgā sāksies 26. decembrī. Latvijas valstsvienība turnīru sāks 26. decembrī plkst. 20.30 pret mājiniekiem zviedriem.

Latvijas U-20 hokeja izlases pretinieki pasaules čempionāta A apakšgrupā būs Kanāda, Zviedrija, Somija un Vācija. Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet vienība, kas ierindosies piektajā vietā, spēlēs par palikšanu elitē. Šogad noteikumi paredz aizvadīt vienu spēli par izdzīvošanu.

Autors: Rainers Rogs Avots: LHF