Vītoliņš: Piespiežam spēlētājus darīt visu krietni ātrāk, lai vieglāk būtu spēlēt

Latvijas hokeja izlase vakar uzsāka gatavošanos gaidāmajam pasaules čempionātam Somijā. Latvijas valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc pirmās ledus nodarbības dalījās pārdomās par treniņnometni.

”Jāsaprot, kur Tu esi atbraucis un par ko cīnies. Protams, ka te būs spēlētāji, kas varbūt netiks uz pasaules čempionātu, bet tā ir iespēja mums redzēt, kas tie ir par spēlētājiem, ko viņi var, un pie kā viņiem ir jāpiestrādā,” norādīja Latvijas izlases galvenais treneris. ”Mēs jau pagājušajā nedēļā atbrīvojāmies, man liekas, no četriem vai no pieciem spēlētājiem.”

”Tam redzeslokam jābūt lielākam. Katrs sevi parāda, ko viņš tajā brīdī var. Tas nenozīmē, ja viņš [kāds hokejists] nav iekļauts šajā gadā izlasē, ka viss beidzies,” uzsvēra Vītoliņš. ”Pārsvarā visiem jaunajiem kas te ir, visa hokeja karjera vēl ir priekšā. Svarīgi ir sevi parādīt, censties un pierādīt.”

Latvijas valstsvienības galvenais treneris atklāja, kuri spēlētāji šonedēļ papildinās izlases treniņnometni. ”Ceturtdien pievienosies [Miks] Indrašis, [Ronalds] Ķēniņš, [Toms] Andersons, [Sandis] Smons un [Nauris] Sējējs. Ābols arī laikam nedēļas beigās būs. Šī būs tā nedēļa, kad spēlētāji parādīsies.”

”Es domāju, ka laika mums ir pietiekami. Jo ilgāk viņi katrs spēlē, jo labāk,” sacīja kādreizējais Latvijas izlases uzbrucējs. ”Tas, ka viņš [kāds hokejists] izlaidīs tur četras, piecas dienas un būs bez treniņprocesa šajā brīdī nav nekas slikts, jo līdz čempionātam vēl ir pietiekami daudz laika.”

Vītoliņš uzsvēra, ka spēlētājiem ir jāsaprot, kur viņi ierodas. ”Jāpārkāpj savai komforta zonai, jo, ja Tu komfortabli jūties, tad Tu neprogresē. Tev mazlietiņ ir jāiedzen sevi tāda diskomfortā. No Tevis vairāk kaut kas jāprasa. To arī mēs kā treneri mēģinām šajā sagatavošanās fāzē.”

Latvijas izlases galvenais treneris atzīmēja, ka treneri šobrīd cenšas izmainīt treniņprocesu. ”Piespiežam viņus darīt visu krietni ātrāk kā līdz līdz šim ir darīts, lai vieglāk būtu spēlēt. Tas ir tāds garš darba process, bet tas ir jāiziet cauri.”

Autors: Rainers Rogs Avots: LHF

Komentāri (0)