Vītoliņš par spēli pret ASV: Puiši spēlēja godam

Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc vakar piedzīvotā zaudējuma 2024. gada pasaules čempionāta pēdējā grupu turnīra spēlē pret ASV hokejistiem sarunā ar ”Latvijas Televīziju” dalījās ar savām pārdomām par aizvadīto turnīru.

Hokejazinas.com” vakar jau vēstīja, ka Latvijas valstsvienība pēdējā grupu turnīra mačā ar 3:6 piekāpās ASV izlasei un turnīru noslēdza devītajā vietā.

”Es domāju, ka spēle bija laba. Sākumā mēs mazliet par daudz respektējām amerikāņus un devām viņiem par daudz vietas, bet pēc tam ne spēka spēlē, ne ātrumos mēs nekur nezaudējām,” teica Vītoliņš. ”Vienīgi varbūt tehniskajā izpildījumā nedaudz atpalikām, bet puiši cīnījās līdz pēdējam. Paldies viņiem! Paldies arī skatītājiem, kuri mūs atbalstīja visas septiņas spēles! Paldies par to lielo atbalstu, kas bija! Es domāju, ka puiši šodien spēlēja godam.”

”Tā ir pieredze. Kā mēs redzam, mums pretim nāk ļoti kvalitatīvi un spēcīgi spēlētāji. Tiklīdz kādam mazliet pārlec ripa pāri nūjai vai kāds nokavē sekundi, mēs tiekam sodīti. Viss nāk ar laiku un pieredzi. Šogad mums bija diezgan jauna komanda. Mums šoreiz bija septiņi debitanti. Pieci koledžnieki,” uzsvēra Latvijas valstsvienības galvenais treneris. ”Ja kāds man teiktu sagatavošanās cikla sākumā, ka komandā tiks iekļauti koledžnieki – es domātu, nē, tas nav iespējams. Puiši cīnījās, bija labs mikslis. Protams, bija lietas, kuras izdevās, un bija lietas, kuras neizdevās. Puiši parādīja raksturu. Es domāju, ka bez rakstura mēs viennozīmīgi nevarētu vinnēt četras spēles.”

”Viņiem vienkārši jāspēlē. Tas ir viņu karjeras sākums. Tas, ka viņi tagad labi nospēlēja nenozīmē, ka viņi vienmēr būs sastāvā. Tas ir viņu hokeja sākums. Viņiem sevi katru dienu nākamajos treniņos jāpierāda. Šī viņiem bija laba pieredze spēlēt šādā līmenī un iespēja redzēt, kāds ir hokejs, kad spēlē pret zvaigznēm, ko tu vari un, ko nevari. Protams, bija kļūdas, bet nebija neviena vienaldzīgā,” jauno spēlētāju sniegumu komentēja Vītoliņš.

”Nebija viegli. Protams, ka no mums gaida, kad atkal būs kaut kas tamlīdzīgs. Puiši centās un cīnījās. Arī tajās spēlēs, kad likās, ka neiet, mēs tāpat atradām spēkus un vinnējām. Tas jau vien parāda, ka mums ir raksturs,” pauda Vītoliņš. ”Pirms gatavošanās cikla sākuma teicu, ka man ir svarīgi, lai darbs tiktu padarīts labi, un tad uzvaru būs vairāk nekā zaudējumu. Šoreiz mēs netikām ceturtdaļfinālā, bet puiši spēja četras spēles vinnēt.”

Nākamo turnīru Latvijas izlase aizvadīs jau augusta beigās, kad Rīgā cīnīsies par ceļazīmi uz 2026. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm Itālijā. Vītoliņa vadītā komanda Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā tiksies ar Francijas, Slovēnijas un Ukrainas hokejistiem. Ceļazīmi uz 2026. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm iegūs tikai viena no četrām komandām.

”Jā, protams, es puišiem tagad to teicu. Novēlēju visiem labi atpūsties vasarā un sakrāt spēkus. Augustā mums sāksies sagatavošanās process kvalifikācijas turnīram. Protams, tas atkal būs citādāks. Tie, kuriem būs līgumi, es domāju, ka būs aizņemti klubos. Viņi ieradīsies uz īsu brīdi. Es domāju, ka mēs varēsim dabūt visus ziemeļamerikāņus, jo tajā laikā viņi visi būs brīvi. Gatavojamies nākamajam posmam,” teica Vītoliņš, kurš vēlreiz pateicās līdzjutējiem par sniegto atbalstu un pauda cerību, ka augustā būs pilnas tribīnes.

PČ 2024 aktualitātes

Pasaules čempionāta jaunumi

Latvijas izlases jaunumi

Turnīra tabula

Spēļu kalendārs

Latvijas izlases intervijas

Latvijas izlases sastāvs

Autors: Rainers Rogs Avots: Latvijas Televīzija

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)