Vītoliņš: Nevaru pateikt, kad sēdīsimies pie sarunu galda

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš intervijā ar “Latvijas Avīze” dalījās ar spriedumiem par 2023. gada pasaules hokeja čempionātu un līgumsaistībām ar valstsvienību.

Vītoliņš atklāja, ka bija pārsteigts par izlases sagaidītāju skaitu, kā arī, ka šī diena bija īpaša: Pēc Brīvības pieminekļa pat bija rūgtumiņš, ka nevarējām pieiet un pateikt paldies visiem, jo tas nebija fiziski iespējams. Ceru, ka arī tie, kas stāvēja patālu no svinību vietas, tomēr izbaudīja pasākumu, jo gaisā virmoja tik pozitīva enerģija un vienotība, ko reti var piedzīvot.”

Treneris arī sprieda, ka turnīra sākumā netika pieļauta kļūda, izvēloties vārtsargu. Pirmo spēli pret Kanādu vārtos sāka Ivars Punnenovs, kurš tika nomainīts jau pirmā perioda sākumā. Atlikušo turnīru komandas vārtus sargāja tikai Artūrs Šilovs, kurš tika atzīts par čempionāta labāko vārtsargu un vērtīgāko spēlētāju. Vītoliņš teica, ka Šilovs labi pārņēma stafeti, bet Punnenovs un Kristers Gudļevskis snieguši viņam labu atbalstu.

Vītoliņš arī pavēstīja, ka ne komandā, ne treneru štābā konfliktu nebija – izlase bija vienota. Tāpat, turnīra laikā netika mainīts spēles zīmējums.

“Pagaidām neesam runājuši, un arī nevaru pateikt, kad sēdīsimies pie sarunu galda. Šobrīd tas arī nav pats aktuālākais, gribas izbaudīt to, ka esam uzvarējuši un izcīnījuši medaļas. Man pašam nekādu citu plānu nav. Strādāt kādā klubā? Jau pirms tam esmu teicis, ka noslodze izlasē gada griezumā darbam klubā nemaisa, taču vēlreiz uzsvēršu, ka izlase vienmēr man būs prioritāte. Tas nozīmē, ja būs piedāvājums no kāda kluba, tas tiks informēts, ka man prioritāte ir izlase un klubam tas būs jāakceptē,” treneris komentēja līgumsaistības ar izlasi.

Vītoliņš arī ziņoja, ka darba piedāvājumus no dažādu klubu menedžeriem nav saņēmis, tikai apsveikumus, kā arī, ka par jaunu darbavietu īpaši nav domājis. Treneris arī izteica cerību, ka sasniegumi dos iespēju izlases hokejistiem tikt pie labiem līgumiem spēcīgos klubos.

“Noteikti būs federācijas rīkots sezonas noslēguma vakars. Esam pelnījuši vēl pasvinēt, bet šobrīd puišiem galvenais ir atpūsties un arī izbaudīt šo slavas brīdi. Notikumi mutuļo, saprotu, ka spēlētājiem ir ļoti daudz dažādu piedāvājumu. Redzu un priecājos, ka puiši piesakās iet ciemos uz bērnudārziem, skolām, slimnīcām. Tas ir vajadzīgs, jābūt atgriezeniskai saitei, jo arī mums ir jāpasaka paldies cilvēkiem par to milzīgo atbalstu, ko saņēmām čempionāta laikā. Mēs to novērtējam un esam pateicīgi,” izteicās Latvijas valstsvienības galvenais treneris.

Hokejazinas.com” iepriekš ziņoja, ka Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē par  bronzas medaļu ar rezultātu 4:3 papildlaikā izcīnīja uzvaru pār ASV komandu. Latvijas valstsvienība aizvadīja labāko turnīru tās vēsturē. Iepriekš labākais sasniegums izlasei bija septītā vieta, ko izdevās sasniegt jau pirmajā A grupas čempionātā 1997. gadā.

Čempionātu Latvijas izlase sāka ar zaudējumu Kanādas un Slovākijas izlasēm, bet izcīnīja piecas uzvaras atlikušajos grupu turnīra mačos, pirmo reizi vēsturē apspēlējot Čehijas valstsvienību, kā arī pieveicot Norvēģijas, Slovēnijas, Kazahstānas un Šveices komandas.

Ceturtdaļfinālā Latvijas izlase pārspēja Zviedrijas izlasi, bet pusfinālā sīvā cīņā piekāpās Kanādas vienībai.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Nokia Arena” un “Arēna Rīga” norisinājās no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņēma arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisinājās Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisinājās no 12. maija līdz 28. maijam.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: Latvijas Avīze