Vītoliņš: Mums, treneriem, nav tādas sajūtas, ka varam zaudēt

Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc aizvadītajiem pārbaudes mačiem pret Francijas valstsvienību sarunā ar ”Sporta Studiju” dalījies ar savām pārdomām par redzēto un pastāstījis par atmosfēru komandā.

Hokejazinas.com” jau ziņoja, ka Latvijas izlase izcīnīja uzvaras abos pārbaudes mačos pret Franciju. Pirmajā spēlē Vītoliņa vadītā komanda svinēja panākumu ar 3:1, bet otrajā mačā mūsu hokejisti bija pārāki ar 4:1.

”Tie spēlētāji, kuri bija pirmo reizi – jaunie spēlētāji – es no viņiem nevarēju sagaidīt, necerēju sagaidīt, ka viņš tagad viens apvedīs visus, tur izlīdīs ārā un vēl kaut ko,” atzina Vītoliņš. ”Man vajadzēja redzēt tikai to, vai viņš saprot, ko mēs gribam, un vai viņš tur līdzi tam ātrumam, lēmumu pieņemšanai.”

“Medaļa dod ļoti daudz. Tā atmosfēra viennozīmīgi ir tāda – pārliecība. Puišiem jūtama tāda pārliecība, ka mēs varam. Arī man. Mums, treneriem, nav tādas sajūtas, ka varam zaudēt,” norādīja Latvijas valstsvienības stūrmanis. ”Varbūt nedrīkst būt pašpārliecināts, bet tas ir labi, ka tu jūti tā, ka komanda atbrauc šeit, un visi ir priecīgi, smaidīgi. Sanāca tā, ka bija atbraukuši gan Miks Indrašis, gan Oskars Batņa, gan Kaspars Daugaviņš. Viņi šeit pavadīja vairākas dienas. Teica, ka ir noilgojušies pēc šīs atmosfēras, tāpēc arī atbrauca. Tas ir tas foršais, kas ir jāsaglabā.”

”Jums jāsaprot – izlasē būs citas prasības no katra spēlētāja,” uzsvēra Vītoliņš. “Neatkarīgi, vai tas ir debitants, vai [pieredzējis] izlases spēlētājs, vai pamata izlases spēlētājs. Tās prasības būs citas, cits līmenis pavisam. Izlašu līmenis ir kas pavisam cits, un attieksmei jābūt savādākai. Tāpat pavasaris pienāks, un viss no nulles sāksies. Tās spēles pirms pasaules čempionāta tāpat būs noteicošās. Vienkārši tagad gribas to līmeni saglabāt un redzēt, vai viņš [katrs izlases kandidāts] var turēt to līmeni ilgtermiņā.”

Autors: Rainers Rogs Avots: Sporta Studija

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)