Latvija gūst trīs vārtus un pārbaudes spēlē pārspēj Franciju

Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēlē izpārdotā Daugavas ledus hallē ar rezultātu 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) apspēlēja Francijas hokejistus.

Pirmajā periodā Latvija ātri izvirzījās vadībā, kad 7. minūtē pēc precīzas Eduarda Tralmaka piespēles, Filips Buncis ieraidīja ripu Francijas vārtos. Latvija turpināja aktīvi spēlēt, izveidojot vairākas epizodes, taču līdz perioda beigām rezultātu izmainīt neizdevās. Pēdējā minūtē Oskars Lapinskis saņēma divu minūšu noraidījumu.

Otro trešdaļu latvieši iesāka mazākumā, taču Francija to izmantot nespēja. Pēc mazākuma izturēšanas, Latvija nostājās pretinieku zonā un aktīvi uzbruka. Trešdaļas vidū Patriks Ozols saņēma piespēli, izturēja pauzi un iemeta ripu francūžu vārtos, panākot 2:0. Trešdaļas turpinājuma abu izlašu hokejisti saņēma dažus noraidījumus. Nedaudz vairāk kā minūti līdz perioda beigām, Baptists Brušē izmantoja Latvijas kļūdu, un izrāvās mazākumā “viens pret viens” pārspējot Punnenovu.

Trešā perioda sākumā Tralmaks izlauzās cauri francūžu aizsardzībai un ar metienu no nūjas neērtās puses panāca 3:1. Spēles gaita trešajā trešdaļā bija diezgan līdzīga, spēlei pārsvarā ritot neitrālajā zonā. Pēdējās piecas minūtes Francija centās presingot latviešu zonā, lai samazinātu rezultāta starpību. Pusotru minūti līdz pamatlaika beigām francūži nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču rezultāts nemainījās.

Pēc pamatlaika beigām, treniņu nolūkos tika aizvadīts piecu minūšu papildlaiks formātā “3 pret 3”. Francija overtaimā saņēma divus noraidījumus, aptuveni trīs no piecām minūtēm pavadot mazākumā. Neviena no komandām vārtus neguva.

Abas komandas izpildīja piecus bullīšus. Latvijas rindās Renārs Krastenbergs, Haralds Egle, Mārtiņš Dzierkals un Eduards Tralmaks guva vārtus, taču Anrī Ravinskis meta garām. Punnenovs atvairīja visus Francijas mēģinājumus.

Latvijas izlases vārtus sargāja Ivars Punnenovs, atvairot 16 no 17 metieniem. Francijas vārtsargs Kventins Papilons tika galā ar 32 no 35 metieniem.

Jau rītdien, 10. novembrī, izlases tiksies atkārtoti.