Šilovs: Pie pirmās iespējas devos palīgā izlasei

Latvijas izlases vārtsargs Artūrs Šilovs sarunā ar aģentūru LETA atzina, ka ir priecīgs pievienoties izlasei un par savu lomu neuztraucas.

Šodien Šilovs aizvadīja pirmo treniņu kopā ar Latvijas izlasi. Pašlaik izlases rīcībā atrodas četri vārtsargi – Elvis Merzļikins, Artūrs Šilovs, Gustavs Dāvis Grigals un Ēriks Vītols.

Šilovs ikdienā spēlē Amerikas hokeja līgas (AHL) komandā Abotsfordas “Canucks”, taču vienība izstājās pirmajā play-off kārtā.

“Tā bija iniciatīva no abām pusēm, es gribēju būt izlasē un izlase gribēja, lai esmu šeit. No trenera neko tādu neesmu dzirdējis, ka negribētu AHL spēlētājus. Sezona varēja ievilkties, taču AHL izslēgšanas spēlēs izstājāmies pirmajā kārtā, tā kā viss veiksmīgi sakrita. Man teica, lai atbraucu, un kad bija pirmā iespēja, devos palīgā,” teica Šilovs. Vārtsargs izteicās, ka nepieciešamības gadījumā ir gatavs doties laukumā kādā no pārbaudes spēlēm pret Kazahstānu, kas paredzētas 8. un 9. maijā. “Redzēsim, kā būs. Ja dos spēlēt, spēlēšu.”

21 gadu vecais Šilovs šosezon aizvadīja desmit spēles AHL klubā Abotsfordas ”Canucks”, kura rindās atvairīja 88,8% pretinieku metienu un vidēji mačā ielaida 3,10 vārtus. Tāpat latviešu vārtsargs šajā sezonā devās laukumā desmit mačos arī ECHL komandas Truārivjēras ”Lions” sastāvā, tiekot galā ar 92% pretinieku metienu un vidēji mačā ielaižot 2,37 vārtus. Sezonas beigās Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Vankūveras ”Canucks” izsauca Šilovu uz NHL, taču jaunais vārtsargs šosezon vēl nesagaidīja savu debiju pasaules spēcīgākajā hokeja līgā.

“20 spēles, manuprāt, ir pietiekami. Protams, varēja būt vairāk, taču guvu pieredzi dažādos līmeņos, tagad būs pasaules čempionāts un pēc tam jāgatavojas nākamajai sezonai. Attīstības process notiek nepārtraukti,” teica vārtsargs. “AHL un NHL vārtsargu treneri vienmēr savā starpā komunicē, tādēļ gadījumos, ja tieku izsaukts uz NHL, treniņu process netiek ietekmēts. Savukārt ECHL vārtsargu treneris tajā pašā laikā ir arī komandas menedžeris un video treneris, viņš ir aizņemts cilvēks, tā kā ar viņu komunicēju mazāk. ECHL arī laukumā ir lielāks haoss un, salīdzinājumā ar AHL, mazāk varu paļauties uz aizsargiem. Protams, atšķirības ir arī ātrumā un spēlētāju kvalitātē. ECHL bieži tiek parakstīti hokejisti no koledžu komandām, un viegli ir pamanīt, ka viņi hokeju tādā līmenī nav spēlējuši.”

“Sākotnēji tika teikts, ka spēlēšu NHL, tomēr tā nenotika. Taču iegūtā pieredze bija ļoti vērtīga – pavadīt laiku ar komandu, doties uz ledus. Priekšstats tagad ir labāks, pieredzēju NHL ātrumus un zinu, pēc kā konkrētāk tiekties turpmākajā karjerā. Katrā līmenī ir kaut kas citādāks, treneriem ir sava vīzija par hokeju, tāpēc man tas bija noderīgi dzirdēt dažādus viedokļus un, vadoties pēc tā, pilnveidot savas prasmes,” dalījās Šilovs.

Latvijas pieaugušo izlases sastāvā Šilovs oficiālajos mačos debiju piedzīvojis vēl nav. Viņš tika iekļauts sastāvā Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, taču visos mačos vietu vārtos ieņēma Ivars Punnenovs.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: LETA

Komentāri (0)