SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

Roberts Bukarts: Katrs rekords kādreiz tiks pārspēts

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Roberts Bukarts intervijā ar sava Čehijas Ekstralīgas kluba Vitkovices “Ridera” preses dienestu dalījās ar savām domām par iegūto bronzas medaļu 2023. gada pasaules hokeja čempionātā.

“Pirmo reizi sapratu, ka varam izcīnīt medaļas pirms gada uzreiz pirms olimpiskajām spēlēm. Tobrīd bija skaidrs, ka NHL spēlētāji uz spēlēm nebrauks un visas komandas bija sabalansētas. Līdzīgi viss notika arī pasaules čempionātā. Skaidrs, dažām komandām bija spēlētāji ar NHL pieredzi, bet īsti nebija tādu spēlētāju, kuri ikdienā spēlētu NHL. Tur arī bija mūsu iespēja, mēs cīnījāmies kā komanda un mēs izmantojām to iespēju, kas tika dota. Kad tikām līdz pusfinālam, zināju, ka varam izcīnīt medaļu,” atklāja Bukarts.

“Jā, tas bija neiedomājami. Kad nosēdāmies Rīgā, visa lidosta bija pilna cilvēku. Ar autobusiem aizbraucām uz pilsētu, redzējām fanus visa ceļa garumā un ap 60 tūkstošiem cilvēku mūs gaidīja pie Brīvības pieminekļa. Apciemojām prezidentu, premjerministru, valdību. Godīgi sakot, kad atgriezos mājās, biju pavisam noguris un jau nākamajā dienā sešos no rīta devos atvaļinājumā,” par svinībām runāja uzbrucējs.

“Nebija laika to visu patiesi izbaudīt. Viss notika ļoti ātri un bija dažādas trakas pieredzes. Nekas tāds līdz šim Latvijā nav noticis, bet es uzreiz televīzijā teicu, ka mēs izcīnījām bronzu, bet kāds pēc mums izcīnīs sudraba medaļas un, iespējams, arī pasaules čempiontitulu, kā rezultātā mūsu panākums pazudīs vēsturē. Katrs rekords kādreiz tiks pārspēts, tāpēc medaļa man nav tik ļoti svarīga,” sprieda hokejists.

“Kad es biju mazs, ar brāļiem un draugiem spēlējām hokeju pie mājas un vienmēr iedomājāmies, ka ceļu virs galvas Stenlija kausu. Mums tobrīd tā bija ticāmāka lieta, nekā panākums Latvijas izlases kreklā. Tagad gan es ceru, ka jaunieši redz, ka panākumi iespējami arī ar Latvijas izlasi, ne tikai hokejā. Šie bērni spēlēs tāpat kā es, tikai viņi sapņos par medaļām mūsu izlases kreklos. Jaunākās paaudzes motivācija man ir ļoti svarīga. Arī man ir gados jauns dēls un es gribu, lai viņam būtu skaidrs, ka nekas nav neiespējams,” Bukarts runāja par to, kas viņam ir svarīgs izcīnītās medaļas kontekstā.

Bukarts turnīrā desmit spēlēs guva divus vārtus un atdeva rezultatīvu piespēli. Ar vienu no precīzajiem metieniem hokejists izcēlās tieši mačā par bronzas medaļu.

Čehijas Ekstralīgas vienībā Vitkovices “Ridera” hokejists regulārajā sezonā aizvadīja 52 spēlēs, izcēlās ar 21 vārtu guvumu un 26 rezultatīvām piespēlēm, bet desmit Play-off mačos savam kontam pievienoja trīs vārtus un piespēli. Uzbrucējs turpinās spēlēt komandā turpmākās trīs sezonas.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: Vitkovices "Ridera"

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)