Precīzais Egle bullīšos atnes Latvijai uzvaru otrajā spēlē pret Austriju (VIDEO)

Latvijas hokeja izlase šovakar otrajā pārbaudes spēlē Daugavas ledus hallē ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā apspēlēja Austrijas valstsvienību.

Šī bija komandu otrā spēle divās dienās. Atgādinām, ka vakar Latvija izcīnīja uzvaru bullīšos ar 3:2.

Pirmā perioda vidū Kristaps Skrastiņš veica metienu pa vārtiem, Martins Laviņš bija pirmais pie atlēkušās ripas un raidīja to vārtos, panākot 1:0. Šie kļuva par Laviņa pirmajiem vārtiem Latvijas izlasē. Pēc Latvijas vārtu guvuma, Austrija uz īsu brīdi pārņēma spēles iniciatīvu, bet vēlāk latvieši turpināja veidot momentus.

Otrās trešdaļas 11. minūtē izgājienā “1 pret 1” austrietis Niko Feldners pārspēja latviešu vārtsargu Ēriku Vītolu, iemetot ripu starp kājsargiem. Divas minūtes vēlāk Haralds Egle pielaboja spēcīgo Roberta Mamčica piespēli no zilās līnijas, panākot 2:1. Nepilnas piecas minūtes līdz trešdaļas beigām, pēc divcīņās latviešu zonas vidū, austrietis Emilio Šercers tika pie ripas, ieraidot to vārtos.

Trešajā periodā Latvijas hokejisti rādīja aktīvu sniegumu, liekot austriešiem divreiz pārkāpt noteikumus. Nevienu no vairākumiem gan Latvijai neizdevās izmantot, taču latvieši uzbrukuma zonā pavadīja gandrīz četras minūtes. Latvija turpināja radīt spiedienu pie austriešu vārtiem, bet pamatlaiks noslēdzās neizšķirti – 2:2.

Overtaimu latvieši iesāka ar nopelnītu noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Austrijai, divas minūtes spēlējot formātā “4 pret 3”, neizdevās vārtus gūt. Pagarinājuma pēdējā minūtē Latvijas hokejisti rupji kļūdījās pie saviem vārtiem, taču Vītols komandu glāba.

Bullīšu sērijā abas komandas izpildīja pa septiņiem metieniem, ar 3:2 pārākai esot Latvijas izlasei. Latvijas rindās divreiz iespēju izmantoja Haralds Egle, bet vienreiz meistarīgi precīzs bija aizsargs Markuss Komuls.

Latvijas vārtus sargāja Ēriks Vītols, tiekot galā ar 18 no 20 metieniem, taču Austrijas vārtu drošība tika uzticēta Tomasam Honeklam, atvairot 31 no 33 metieniem.

Par labāko spēlētāju Latvijas rindās tika atzīts Haralds Egle.

Nākamās pārbaudes spēles Latvijai paredzētas 10. un 11. aprīlī, kad “Arēnā Rīga” uzņems Somijas izlasi.