Latvijas izlase bullīšos izrauj uzvaru pret Austriju

Latvijas hokeja izlase šovakar pirmajā pārbaudes spēlē Daugavas ledus hallē ar rezultātu 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā apspēlēja Austrijas valstsvienību.

Mača rezultāts tika atklāts pirmā perioda izskaņā, kad četras minūtes līdz beigām Filips Buncis centrālajā zonā pazaudēja ripas kontroli, austrieši aizskrēja pretuzbrukumā, Leons Valners izpildīja metienu, bet ripa no Latvijas aizsarga Markusa Komula iekrita vārtos.

Otrās trešdaļas sākumā izlases debitants Fēlikss Gavars panāca 1:1. Tie kļuva par Gavara pirmajiem vārtiem izlasē. Viņam piespēlēja debitanti Kristaps Skrastiņš un Ralfs Bergmanis. Trešdaļas vidū Rihards Marenis atstāja Latviju mazākumā uz divām minūtēm, taču to veiksmīgi izdevās izturēt.

Trešā perioda ievadā Julians Meclers izvirzīja austriešus vadībā, panākot 1:2. Bet divarpus minūtes vēlāk Jānis Vizbelis no aizvārtes lieliski atrada Danu Ločmeli, kurš spēja izlīdzināt mača gaitu – 2:2. Perioda vidū Latvija saņēma iespēju spēlēt vairākumā, taču to realizēt neizdevās.

Pamatlaikā neizdevās noskaidrot mača uzvarētāju, tādēļ tika nozīmēts papildlaiks. Vairākas bīstamas epizodes izveidoja šī mača Latvijas kapteinis Roberts Bukarts, bet rezultāts neizmainījās.

Bullīšu sērijā abas komandas izpildīja pa pieciem metieniem, ar 2:1 pārākai esot Latvijas izlasei. Latvijas rindās iespējas izmantoja Roberts Bukarts un Dans Ločmelis, abiem tehniski pārspējot austriešu vārtsargu.

Latvijas vārtus sargāja Ivars Punnenovs, tiekot galā ar 25 no 27 metieniem, taču Austrijas vārtu drošība tika uzticēta Dāvidam Madleneram, atvairot 27 no 29 metieniem.

Par labāko spēlētāju Latvijas rindās tika atzīts uzbrucējs Dans Ločmelis.

Jau rītdien, 5. aprīlī, abas valstsvienības spēkosies atkārtoti.