Ozols: Gribas tagad augstākā līmenī pamēģināt sevi pierādīt

Pēc nedaudz vairāk nekā divām nedēļām Somijā sāksies pasaules čempionāts hokejā, kam gatavojas arī Latvijas izlase. Par vietu valstsvienības sastāvā šobrīd cīnās vairāki jaunie hokejisti, kuru vidū ir aizsargs Patriks Ozols un Klāvs Veinbergs. Abi jaunie hokejisti nesen sniedza interviju Latvijas Televīzijas raidījumam “Sporta Studija”.

Latvijas izlase iepriekšējā nedēļā, tiekoties ar Francijas hokejistiem, aizvadīja pirmās divas pārbaudes spēles pirms gaidāmā pasaules čempionāta. Pirmajā mačā Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumu ar 1:2, bet otrajā spēlē Harija Vītoliņa padotie svinēja uzvaru ar 3:2. Panākumu ar gūtiem vārtiem kaldināja Latvijas izlases jaunpienācējs Klāvs Veinbergs.

”Bija patīkami tos vārtus gūt. Tajā brīdī īsti nebija tās emocijas, nevarēja tik ļoti sajust, ka esmu guvis tos vārtus, jo tribīnēs bija franču līdzjutēji un tajā brīdī bija diezgan liels klusums,” intervijā atzina Veinbergs.

Jaunajam uzbrucējam pēc spēles arī izdevās iegūt ripu, ar kuru viņš guva savus pirmos vārtus valstsvienības kreklā. ”Jā, ripiņa ir saglabāta. Uzreiz pēc vārtu guvuma Edgars Kulda aizslidoja līdz vārtiem un paņēma ripu, pēc spēles to nodeva man,” atklāja Veinbergs.

Aizsargs Patriks Ozols gadu spēlēja Amerikā junioru līgā, taču Latvijā atgriezās Covid-19 pandēmijas dēļ. ”Tur tas Covid-19 bija, tīri tas. Jo bija doma braukt atpakaļ, vēl vienu gadu junioros spēlēt, bet nevarēju dabūt vīzu un tā arī paliku Latvijā. Ja būtu bijusi iespēja, es būtu braucis atpakaļ, taču tagad šīs durvis esmu aizvēris,” norādīja Ozols.

Tikmēr Veinbergs atteicās no spēlēšanas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Rīgas ”Dinamo”. ”Man tas bija grūtākais lēmums, ja ne šosezon, tad vispār dzīvē. Rīgas ”Dinamo” tomēr ir diezgan augsts pakāpiens, ja es būtu kāpis pa šīm kāpnēm. To nebija viegli izlemt, bet tāds bija mans lēmums un es no tā neatkāpjos,” par savu izvēli pastāstīja Veinbergs.

Gan Ozols, Gan Veinbergs aizvadīto sezonu noslēdza Optibet hokeja līgas klubā HK ”Zemgale/LLU” un palīdzēja Jelgavas klubam izcīnīt pirmo titulu komandas pastāvēšanas vēsturē. Intervijā ”Sporta Studijai” hokejisti uzsvēra, ka izslēgšanas spēlēs ļoti varēja just fanu atbalstu un ka tituls pilsētai ir ļoti nozīmīgs.

Šobrīd gan situācija par nākamo sezonu ir neskaidra, jo hokejistiem ir jādomā un jāmeklē, kur spēlēt klubu līmenī. ”Tagad ir jādomā, ko darīt, un jāmeklē, kur nākamgad spēlēt, jo Latvijā īsti vienīgā ir Virslīga. Droši vien gribas tagad kaut kur nedaudz augstākā līmenī pamēģināt sevi pierādīt,” atzina Ozols.

Abi jaunie hokejisti norādīja, ka ”Zemgale/LLU” komandas titula izcīnīšanā ļoti palīdzējis ir komandas galvenais treneris Artis Ābols, pie kura treniņi vienmēr notika profesionālā līmenī. ”Viņš noteikti ir kārtīgs speciālists un zina, ko viņš grib redzēt,” teica Ozols. Latviešu jaunais aizsargs atklāja, ka Latvijas izlases treniņnometnē no jaunajiem spēlētājiem tiek prasīta maksimāla atdeva.

Latvijas valstsvienība, gatavojoties pasaules čempionāta, aizvadīs vēl četras pārbaudes spēles. Nākamās divas no tām būs jau šonedēļ (30. aprīlī un 1. maijā) pret Šveices valstsvienību. Pasaules čempionāts Somijā sāksies 13. maijā.

Autors: Rainers Rogs Avots: LTV

Komentāri (0)