Latvijas izlase revanšējas un uzvar Franciju

Gatavojoties 2022. gada pasaules čempionātam, Latvijas izlase šodien viesos ar 3:2 (0:0, 2:0, 1:2) apspēlēja Francijas valstvienību.

Šī bija komandu otrā spēle divās dienās. Vakar panākumu svinēja Francijas hokejisti ar 2:1.

Latvijas izlases labā vārtus guva Klāvs Veinbergs, Mārtiņš Dzierkals un Sandis Smons.

Otrā perioda 9. minūtē Veinbergs saņēma piespēli no Edgara Kuldas un ieraidīja ripu Francijas vārtos. Tie kļuva par Veinberga pirmajiem vārtiem Latvijas izlasē. Trīsarpus minūtes vēlāk Dzierkals, pēc teicamas Patrika Ozola piespēles, izskrēja vienatnē pret Francijas vārtsargu Sebastianu Īlonenu, un dubultoja Latvijas pārsvaru.

Trešās trešdaļas sākumā Luīks Fanjē vienus vārtus atguva, spēlējot vairākumā. Desmit minūtes vēlāk vairākumu realizēja arī Latvija, kad Īlonenu nomainījušo Kventīnu Papilonu ar metienu no zilās līnijas pārspēja Smons. Mača pēdējās sekundēs Francijas kapteinis Florians Čakiačvīli panāca 2:3.

Latvijas vārtus šajā spēlē sargāja Ēriks Vītols, atvairot 17 no 19 pretinieku metieniem. Par Latvijas labāko spēlētāju tika atzīts Veinbergs.