Merzļikins uzsprāgst un emocionāli atbild fanu kritikai

Latvijas hokeja izlases un Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins sarunā ar Latvijas Televīzijas raidījumu “Sporta Studija” emocionāli izteicies par publiskajā vidē saņemto kritiku.

Jau ziņojām, ka Merzļikins vakar ielidoja Rīgā. Šodien vārtsargs aizvadīja pirmo treniņu.

“Šī man varētu būt grūtākā intervija no visām, kas bijušas. Esmu runājis ar treneriem, ar federāciju, viņiem uzreiz paskaidroju, ka neesmu atbraucis sagādāt problēmas. Šī ir mana vienīgā intervija.

Es esmu latvietis, braucu uz izlasi ar lielāko prieku un vislielāko mīlestību. Tas nav normāli, ka man negribas ierasties atpakaļ mājās, jo es nejūtos laipni lūgts. Tā ir mana sajūta sirdī. Divus gadus atpakaļ izteicos, ka Šveice ir manas mājas, par ko man pārmeta. Man ir lielāks atbalsts no Šveices faniem, nekā no Latvijas. Es nesaku, ka jums tagad ir jālien man tajā vietā. Jūs varat kritizēt mani, man tas patīk. Viss zin manu raksturu, kā es runāju. Dažreiz ir tā, ka es par daudz runāju, un, atnākot mājās, saprotu, ka var pārprast.

Šis ir gājis pāri līnijai. Kāpēc man kāds pārmet par to, kāds es esmu komandas spēlētājs? Es viņiem esmu gatavs atdot visu. Neesmu sastrīdējies ar nevienu komandas spēlētāju ne Latvijas izlasē, ne “Lugano” un Kolumbusā. Jā, es vienreiz treniņā izkāvos ar “Lugano” komandas biedru, tāds ir hokejs, bet mēs pēc tam aizgājām uz bāru.

Jūs [mediji un līdzjūtēji] esat uztaisījuši tādu Elvi, kurš neeksistē. Es laižu visu garām. Ir pienācis tāds brīdis, kad man zvana omīte un asarās prasa, ko es esmu izdarījis, kāpēc cilvēki tā runā par viņas mazdēlu. Godīgi, es to neesmu pelnījis. Jā, man pēdējie divi gadi nav bijuši labākie, esmu laidis piecus-sešus golus spēlē, bet jūs tos golus esat redzējuši? Ir bijušas spēles, kuras ir uz mani. Es nesaku, ka Kolumbusā komanda ir slikta, bet es esmu labs. Es neesmu aizskarts, mani tas neinteresē, man ir mana pasaule. Šis karš starp mani un medijiem, jūs esat uzvarētāji, šoreiz es padodos. Šis aizgājis pāri strīpai. Es esmu priecīgs būt šeit – izlasē. Bet, ierodoties mājās, lidostā bija jāiet ar galvu uz leju, lai cilvēki mani neatpazīst. Negribu strīdēties ar nevienu, vai, lai kāds pieskrien un iesit man. Federācija mani mēģināja atrunāt, bet es [Rūdolfam] Kalvītim pateicu, ka man šis jāizdara,” emocionāli komentē Merzļikins.

Šosezon Merzļikins “Blue Jackets” rindās 41 spēlē izcīnīja 13 uzvaras, atvairīja 89,7 % pretinieku metienu un vidēji spēlē ielaida 3,45 vārtus.

Latvijas izlasi Merzļikins pēdējoreiz pārstāvēja 2022. gada pasaules čempionātā. Kopumā viņš piedalījies piecās pasaules meistarsacīkstēs – 2016., 2017., 2018. un 2019. gadā.

Latvijas izlasei pirms 2024. gada pasaules čempionāta paredzētas vēl četras pārbaudes spēles – 26. un 27. aprīlī viesos pret Šveices izlasi, kā arī 3. un 4. maijā “Arēnā Rīga” pret Norvēģijas valstsvienību.

2024. gada pasaules hokeja čempionāts norisināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā no 10. līdz 26. maijam.

Latvijas valstsvienība savas spēles aizvadīs B grupā, Ostravā spēkojoties pret ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Franciju, Kazahstānu un Poliju.

PČ 2024 aktualitātes

Pasaules čempionāta jaunumi

Latvijas izlases jaunumi

Turnīra tabula

Spēļu kalendārs

Latvijas izlases intervijas

Latvijas izlases kandidātu saraksts

Autors: Rems Ratņikovs Avots: Sporta Studija

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)