Merzļikins: Nevaru sagaidīt pasaules čempionātu

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas ”Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš ceturtdien pievienosies Latvijas izlasei, lai uzsāktu gatavošanos gaidāmajam pasaules čempionātam Somijā, sarunā ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF) pauda prieku par ierašanos Latvijā un norādīja, ka nespēj sagaidīt pasaules čempionāta sākumu.

”Esmu priecīgs, ka beidzot esmu šeit,” pēc ierašanās Latvijā paziņoja Merzļikins. ”Šodien labas brokastis bija – beidzot īstas māju brokastis. Teikšu atklāti, vakar beidzot nogaršoju savu mīļāko alu. Tā kā ir ļoti forši un patīkami. Ilgi neesmu bijis [Latvijā]. Divus gadus. Protams, šie divi gadi ātri pagāja, bet ļoti, ļoti esmu priecīgs būt šeit un redzēt pilsētu. Tas ir forši.”

Merzļikins norādīja, ka ar nepacietību gaida pasaules čempionātu Somijā un jau NHL sezonas beigās ir iztēlojies kā būs spēlēt Tamperē. ”Es nevaru sagaidīt pasaules čempionātu, jo visu laiku esmu tam gatavojies. Jau NHL sezonas pēdējās desmit spēlēs iztēlojos, kā būs Tamperē, kāda ir tā jaunā halle un kāds būs tas čempionāts.”

”Noteikti, ka spēlēt ar čaļiem būs ļoti patīkami. Divus gadus neesmu bijis. Būs ļoti patīkami atkal satikt savus draugus, ar kuriem esmu spēlējis bērnībā un Šveicē. Šī ir ģimene, kura man pietrūka,” atzina Merzļikins. ”Esmu priecīgs atkal būt atpakaļ.”

Elvis apliecināja, ka būs gatavs sargāt Latvijas izlases vārtus kādā no Rīgā notiekošajām pārbaudes spēlēm pret Kazahstānas valstsvienību. ”Noteikti, ka būšu gatavs, bet nezinu, kurā no spēlēm es stāvēšu vai nestāvēšu [vārtos]. Man ir ļoti svarīgi nospēlēt vismaz vienu spēli. To es teicu arī Harim. Gribēju tagad paņemt brīvu, jo dažas dienas pēc pārlidojuma ir grūti aizmigt. Neesmu izgulējies.”

Merzļikins paskaidroja, kāpēc vēlas aizvadīt vismaz vienu pārbaudes maču pirms gaidāmā turnīra. ”Man ir ļoti svarīgi nospēlēt vismaz vienu spēli, lai es ieietu ritmā un sajustu komandu. It īpaši sajustu savus aizsargus, jo, es uzskatu, ka tas būs ļoti svarīgi pasaules čempionātā, lai es labi pazīstu savus aizsargus. Ceru, ka mēs kļūdīsimies dažas reizes pārbaudes spēles laikā, lai mēs varētu izrunāt un analizēt tās kļūdas. Lai tas nenotiku čempionātā.”

Pasaules čempionāts Somijā sāksies 13. maijā. Latvijas izlase grupu turnīrā tiksies ar mājinieci Somiju, kā arī ASV, Čehijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Lielbritānijas un Austrijas hokejistiem. Pirmā spēle mūsējiem paredzēta jau 13. maijā pret ASV valstsvienību.

Autors: Rainers Rogs Avots: LHF

Komentāri (0)